Eruh'ta kayyum atanan kaymakama suikast iddiasıyla operasyon

Eruh'ta kayyum atanan kaymakama suikast iddiasıyla operasyon

Siirt'in Eruh ilçesinde belediye başkanının yerine kayyum olarak atanan Kaymakam Murtaza Dayanaç'a bombalı suikast hazırlığı istihbaratı alan emniyet, düzenlediği operasyonlarda 18 kişiyi gözaltına aldı. Suikast iddiasıyla gözaltına alınanlar arasında görevden alınan belediye eş başkanları da var.

Siirt'in Eruh ilçesinde belediye başkanının yerine kayyum olarak atanan Kaymakam Murtaza Dayanaç'a bombalı suikast hazırlığı istihbaratı üzerine, emniyet 25 içinde bir dizi operasyonlar düzenledi ve 18 kişiyi gözaltına aldı.


Derik Kaymakamını şehit eden bomba bina içinden patlatılmış


Gözaltına alınanlar arasında eş başkanlar da var


Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada gözaltına alınanlar arasında Eruh Belediyesi Eş Başkanlarının da bulunduğu belirtildi. Eruh Belediyesi'ne kayyum atanan Kaymakam Murtaza Dayanaç'a bombalı ve silahlı suikast palanlandığı belirtilen açıklama şöyle:


Erdoğan'dan idam mesajı: 'George şöyle, Hans böyle demiş bizi ilgilendirmiyor'


"İl ve ilçelere atanan kayyumların hedef alındıkları yönünde elde edilen bilgi ve duyumlar üzerine Eruh Kayyumu olarak görev yapan Kaymakam Murtaza Dayanç'a bombalı ve silahlı eylem planladıkları tespit edilen, örgüte yardım ve yataklıkta bulunan ve milis-işbirlikçi faaliyetlerde bulunan şahıslara yönelik Eruh ilçemizde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında; 21.10.2016 günü Eruh İlçemizde PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklıkta bulunduğu tespit edilen 5 şahıs, 05.11.2016 günü Eruh İlçemizde PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklıkta bulunduğu tespit edilen ve aralarında Siirt Eruh Belediyesi Eş Başkanları'nın da bulunduğu 7 şahıs, 12.11.2016 günü Eruh ilçemizde PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklıkta bulunduğu tespit edilen 6 şahıs olmak üzere toplamda 18 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden tüm unsurlara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecektir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS