hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erzurum'da 32 ayrı noktada "özel güvenlik bölgesi" oluşturuldu

  Erzurumda 32 ayrı noktada özel güvenlik bölgesi oluşturuldu
  expand
  KAYNAKDHA

  Erzurum Valiliğince terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Şenkaya ilçesinde koordinatları açıklanan 32 ayrı nokta, 15 gün süreyle yeniden 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erzurum'un Şenkaya ilçesinde koordinatları açıklanan bölgeler, 14 Ağustos'tan itibaren 15 gün süreyle 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildi. Sürenin dolması üzerine koordinatları açıklanan 32 ayrı nokta yeniden 'Özel Güvenlik Bölgesi' olması kararlaştırıldı.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bu konuda şöyle denildi:

  "Son dönemde bölücü terör örgütünün yapmış olduğu terör ve yıldırma eylemleri ilimiz sosyal ve ticari hayatını olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bölücü terör örgütünün bölge halkı üzerinde baskı oluşturmak maksadıyla terör eylemlerini arttırma gayretinde olduğu bilinmektedir. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük bir mağduriyet yaşamaktadır. Valiliğimiz öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü tehdit ve saldırıdan korunması maksadıyla, ilimiz sınırları içinde emniyet ve asayiş temin etmek için hukuk kuralları çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu kapsamda 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince, Şenkaya İlçesi mülki sınırları içerisinde bulunan belirtilen bölgeler 1- 15 Eylül 2015 tarihleri arasında 15 gün süre ile 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın aşağıda belirtilen bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklanmıştır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow