Eşini öldürmekten tutuklu yargılanan kadının iki oğlu: Babamızı kardeşimiz öldürdü

Eşini öldürmekten tutuklu yargılanan kadının iki oğlu: Babamızı kardeşimiz öldürdü

Zonguldak'ta 57 yaşındaki Huriye Kısa'nın, eşi 63 yaşındaki Muhammet Kısa'yı başına odunla vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanmasına devam edildi. Tanık olan sanığın çocukları Rıza ve Dursun Kısa, diğer kardeşleri Ergin Kısa'nın babalarını öldürdüğünü kendilerine itiraf ettiğini ileri sürdü.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Alacabük Köyü’nde oturan Muhammet Kısa, geçen yıl 19 Haziran'da 2 katlı evlerinin üst katındaki tuvalette ölü bulundu. Eşi 5 çocuk annesi Huriye Kısa, cinayet zanlısı olarak tutuklandı. Huriye Kısa'nın, Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Huriye Kısa'nın oğlu Rıza Kısa, babasının ölümüyle ilgili daha önce söylemek isteyip söyleyemediği şeyler olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Babamın ölümünden sonra biz jandarmada ifade verip eve gelmiştik. Ergin ve eşi yemek yiyordu. Ergin, babam ölmüş olmasına rağmen çok mutluydu ve ‘Bu benim en mutlu günüm. Bilet alırsam 19 numaralı alacağım’ diyerek babamın öldüğü tarihi kast ederek söyledi. Hatta bu nedenle neredeyse kavga edecektik. Eşi Melda ile aralarında yemek yerken taştırma çıktı. Ben bu sırada yukarıda annemin odasındaydım. Ancak pencereden sesler duyuluyordu. Ergin eşi Melda’ya, 'Sen beni de kendini de yakacak mısın?' gibi şeyler söylüyordu. Bunları kulağımla duydum."

'Ben yaptım ama ispat edemezsiniz'

Savcının ilk celsede bunları neden anlatmadığını sorması üzerine Rıza Kısa, "Ben emin olmak istedim. Tavırlarını görmek istedim. Bu nedenle daha önce bunları söylemedim. Ancak mahkemeden sonra kardeşimle tartışmalarımız devam etti. Kendisi tartışırken, ‘Ben yaptım ama ispat edemezsiniz?’ diye itiraf etti. Nasıl yaptığını söylemiyordu. O yüzden şimdi bunları söylüyorum" dedi.

Diğer tanık Dursun Kısa da babasının ölümünden sonra kardeşi Ergin ile tartıştıklarını söyleyerek, "Bize 'Evet ben yaptım. Sıra sizde' demişti. Bu nedenle kavga çıkmıştı" dedi.

'Evde bıçakla dolaşıyordu korktuk'

Mahkeme başkanı da tanıklara tepki göstererek, "Şu anda bunu söylemenin hiçbir anlamı yok. Şimdiye kadar neredeydiniz? Şu anda burada oturan Ergin var mı yok. Bunu daha önce söyleyecektiniz. Yargılama da ona göre açılırdı" dedi.

Bu sırada söz alan sanık Huriye Kısa ise "Oğlum Ergin’den ben ve diğer çocuklarımın hepsi korkuyordu. Kendisi evin içerisinde bıçakla dolaşıyordu. Hatta kendisini bu nedenle jandarmaya şikayet edecektim ancak eşim buna engel oldu" dedi. Mahkeme heyeti, tanıkların suç duyurusu niteliği taşıyan beyanlarının hükümle birlikte değerlendirilmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS