Ev gözetleyerek cinsel taciz nedeniyle 3 kişi hakkında dava

Ev gözetleyerek cinsel taciz nedeniyle 3 kişi hakkında dava

İstanbul'da 68 yaşındaki N.Ç. iddiaya göre oğlunun iş yerinin önünde oturup karşı dairedeki kadını gözetleyerek cinsel tacizde bulundu. Bunun üzerine kadının eşi de N.Ç.'yi baltayla yaraladı. Taciz şüphelisinin oğlu da babasına baltayla saldıran N.B.'yi silahla vurdu. Daireyi gözetlemekle suçlanan N.Ç.'ye "cinsel taciz"den 3 yıla kadar hapis istemiyle, gözetlenen kadının kocası N.B.'ye 6.5 yıla kadar, onu silahla vuran A.Ç.'ye ise 12 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Oğlunun işyerinin önünde otururken karşıdaki daireyi gözetlediği iddia edilen N.Ç. hakkında, "Cinsel taciz" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede eve bakarak eşini rahatsız ettiği gerekçesi ile N.Ç.'yi balta ile yaralayan N.B. hakkında da 6.5 yıla kadar ceza istenirken, N.B.'yi silahla yaralayan N.Ç.'nin oğlu A.Ç. hakkında ise 12 yıl 6 aya kadar ceza talep edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, N.Ç.'nin (68) Kadıköy Kurbağalıdere'de oğluna ait işyerinin önünde otururken N.B.'nin (36) evine baktığı, bundan rahatsız olan N.B.'nin eşinin de gündüz vakti perdeleri çektiği belirtiliyor.

İddianamede, N.B.'nin eşinin N.B.'ye N.Ç.'nin daha önce de aynı şekilde eve baktığını söylediği belirtiliyor. Eşinin rahatsız olması üzerine balkona çıkan N.B.'nin, N.Ç.'ye yönelik, "Neden bakıyorsun, utanmıyor musun" dediği, ancak N.Ç.'nin konumunu değiştirmediği belirtilen iddianamede, N.B.'nin eline aldığı balta ile aşağıya indiği ve baltanın keskin olmayan ucu ile N.Ç.'yi darp ettiği ve "Seni öldüreyim mi" sözleri ile tehdit ettiği anlatıldı.

Üç kişiye dava açıldı

Babasının darp edildiğini gören A.Ç.'nin (38) işyerindeki ruhsatsız silahı alarak N.B.'ye doğru ateş ettiği, onu basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaraladığı belirtilen iddianamede, A.Ç. için, "Yaralama", "Silahla tehdit", "Ruhsatsız silah taşıma ve bulundurma" suçlarından 4.5 yıldan 12.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

E.B. için, "Basit yaralama" ve "Silahla tehdit" suçlarından 2.5 yıldan 6.5 yıla, N.Ç. için de "Cinsel taciz" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi. .

İddianame kabul edildi

İstanbul Anadolu 11. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti, davanın ilk duruşması ileriki bir tarihte görülecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS