hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ev hanımlarına emeklilik şartları neler? Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamı!

  Ev hanımlarına emeklilik şartları neler Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamı
  expand

  Ev hanımlarına emeklilik şartları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesini verdiği ev hanımlarına sigortalılık çalışmasının detaylarını Kanal D CNN Türk ortak yayınında açıkladı. Peki, ev hanımlarına emeklilik şartları neler? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev hanımlarının sigortalılığı konusunda yapılan çalışmalarla ilgili aktardığı bilgiler sonrasında ev hanımlarına emeklilik şartları aramaları hız kazandı. Konuyla ilgili olarak Erdoğan; "Ev hanımlarının evdeki emekleri karşılığında emeklilik gibi bir güvenceye sahip olmalarını en temel hakları olarak görüyoruz. Bu çerçevede, ev hanımlarının isteğe bağlı ödeyecekleri primlerin üçte birini devlet olarak biz karşılayacağız. Emeklilik yaşını özellikle kadınlarda çocuk sayısına göre esneteceğiz" dedi.

  EV HANIMLARINA EMEKLİLİK ŞARTLARI NELER?

  Ev hanımlarına emeklilik şartlarına dair detaylar henüz netlik kazanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev hanımlarının emekliliği ile ilgili yaptığı açıklamaları şöyle:

  Aile Koruma Kalkanı programı yenilikçi mekanizmalarımızdan sadece biri. İlk aşamalarını zaten başlattık. Daha derli toplu programı büyütüyoruz. Her aileden en az bir kişiye iş imkanı sunacağız. En az 3 çocuk diyorum. Bu demek oluyor ki ailelerde çocuk sayısı artacak. Her alanda ailelere maddi katkı vereceğiz. Amacımız aile birliğini korumak. Ev hanımlarına yönelik planlarımız var. Ev hanımlarının sigortalılığı konusunda atacağımız adımlar olacak. Emeklilik primlerinin bir kısmını biz ödeyeceğiz. Aile bizim kutsalımız. Anayasal değişiklik yapacak kadar sahip çıkıyoruz. Bu alandaki kazanımlardan geri gitmek mümkün değil. LGBT gibi sapkın akımların varlık göstermesine izin vermeyeceğiz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AİLE KORUMA KALKANI ŞARTLARI NELER?

  Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında;

  • Ev hanımlarının emekliliğine destek sağlayacak,
  • Her ailede gençler başta olmak üzere en az bir çalışan olması sağlanacak,
  • Yeni evlilikler teşvik edilecektir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow