Fethullah Gülen "Yenikapı Mitingi"ni duymamak için çim makinesini kullandı

Fethullah Gülen "Yenikapı Mitingi"ni duymamak için çim makinesini kullandı

FETÖ lideri Fethullah Gülen, Pensilvanya'da kurulan dev ekrandan Yenikapı Mitingi'ni duymamak için çim makinesini kullandı. Çim makinesinin çıkardığı ses ile mitingteki sesin duyulmaması için oldukça çaba gösterildi.

15 Temmuz Darbe girişimin bir numaralı zanlısı Gülen, gene dikkatleri üzerine çekti. Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul'da düzenlenen miting, FETÖ elebaşı Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'nın Saylorsburg kasabasında canlı yayınlandı.

ABD'nin değişik eyaletlerinden gelen Türkler, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek vermek amacıyla Gülen'in Pocono dağı eteğindeki kompleksinin önünde toplandı. Türk vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla Gülen karşıtı sloganlar attı.

FETÖ üyelerinin, mitingde konuşan liderlerin sesini bastırmak için Gülen'in kompleksinde ve etraftaki bazı evlerin bahçelerinde yüksek desibelli çim biçme makinelerini çalıştırdıkları görüldü. Söz konusu makinelerin, mitingin sesini bastıramadığı dikkati çekti.

FETÖ elemanları ayrıca, mitinge gelen Türkler araçlarını park edemesinler diye bölgedeki tüm park alanlarının önüne şerit çektiği gözlendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS