hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  FETÖ'den tutuklu Uğur Soğutma'nın eski ortağı Ünal Takmaklı yaşamını yitirdi

  FETÖden tutuklu Uğur Soğutmanın eski ortağı Ünal Takmaklı yaşamını yitirdi
  expand

  FETÖ soruşturması kapsamında 28 Temmuz’da tutuklanan Uğur Soğutma'nın kurucularından ve eski ortağı Ünal Takmaklı cezaevinde kalp krizinden yaşamını yitirdi. Takmaklı hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sığınma evi fotoğrafları tartışma yarattı

  Hürriyet'in haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında 28 Temmuz’da Nazilli’de tutuklanan Uğur Soğutma'nın kurucularından ve eski ortağı Ünal Takmaklı (77) bulunduğu Menemen T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda bugün kalp krizi geçirdi.

  Cezaevi tarafından acilen Menemen Devlet Hastanesi'ne getirilen Takmaklı'nın duran kalbi burada çalıştırıldı.

  Ancak daha önceden geçirdiği başka rahatsızlıkları da bulunan Takmaklı, hayatını kaybetti.

  Nazilli'de yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında geçen Temmuz evlerinde gözaltına alınan Uğur Derin Dondurucu'nun sahipleri İşadamı Mehmet, Ali ve Ünal Takmaklı, çıkarıldıkları 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmıştı. Takmaklı kardeşler Menemen T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunuyordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Uğur Şirketler Grubu açıklama yaptı

  Bu arada Uğur Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklamada, Ünal Takmaklı'nın kendi şirketleriyle ortaklığı bulunmadığı belirtildi. Açıklama şöyle denildi: "Muhtelif gazetelerde ve haber sitelerinde her ne kadar "Uğur Derin Dondurucu'nun sahibi Ünal Takmaklı Cezaevinde Hayatını Kaybetti" ve benzeri şekilde haberlere yer verilmiş ise de, merhum Ünal Takmaklı'nın Müvekkilimiz Uğur Soğutma Makinaları Sanayi  Ticaret Anonim Şirketi, Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi veya Uğur Entegre Gıda Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi nezdinde herhangi bir ortaklığı veya yöneticiliği bulunmamaktadır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow