Fikret Orman'dan seçim kararı

Fikret Orman'dan seçim kararı

Beşiktaş'ın İdari ve Mali Kongresi'nin sonunda eleştirilere cevap vermek için kürsüye gelen Başkan Fikret Orman, 'hodri meydan' diyerek seçim sandığını işaret etti. Orman "Seçim kararı alacağız ve yönetim olarak ilk toplantıda tarihini belirleyeceğiz. Bu konuştuklarınızın hiç birini hak etmiyorum" dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman; seçim kararı alacaklarını ve güven oylamasına gideceklerini söyledi. İlk Yönetim Kurulu toplantısında seçim tarihini belirleyeceklerini de belirten Fikret Orman, aday olmak isteyenlere de çağrıda bulundu.

Fikret Orman'ın konuşmasından diğer satırbaşları şu şekilde:

"Göreve geldiğimizde gelirlerin %70'i temlik altındaydı ve tasarruflu bir yönetime gitmek zorundaydık. İlk yıl ödememiz gereken 300 milyon borç ve 50 milyon lira gelir vardı. Ben bu durum karşısında son bir haftaya kadar aday olmadım. Kimse elini taşın altına koymayınca biz aday olduk.

"Stat için o zaman kadar yapılmadan öncesine kadar herkes çok büyük bir olay gözüyle bakarken şimdi görüyorum ki küçümseniyor. Ben her sabahın 7'sinde orada oluyorum. Konuşmak kolay; eğer vicdan varsa elinizi vicdanınıza koyun."

"Bu borçlar 140 milyon lira gelirle ödenemez. Kulübün bu borcu kulübün kapısına kilit vurmadan ödenemez. Biz bunu çözmeye çalışıyoruz. Kimse diyor mu 'transfer yapmayın' diye. Hayır 'stadı yapın, oyuncular alın, borcunuz aşağı insin' diyorlar. "

"Şampiyonluk maçı kaçtıysa sorumlusu biziz"

"Şampiyonluk kaçtıysa birinci sorumlu biziz. Slaven Biliç'i seçtiysek biz seçtik. Oyuncularımızın önceki aylardan alacakları var. Genç arkadaşlarım sizlerin yaşından fazla ben o tribünlerde oturdum. Biz taraftar değil miyiz biz uzaydan mı geldik. Hakemler ve federasyon ile ilgili konuşmuyoruz diye eleştiriliyoruz. Bizim bir üslubumuz var. Biz hiçbir zaman boynumuz bükük durmadık. Beşiktaş'a gerçekleşen hakem hatalarında Süleyman Seba'nın çizgisinden çıkmadık. Bunları konuşuyoruz ama herkesin önünde değil. Şimdiki federasyon başkanı bu kulübün başındayken o zamanki federasyona faşist dedi sonuç değişti mi."

"Öksüz sanıyorsunuz bizi dimi"

"Bir çok yeni tesis yapıyoruz. Akatlar'a 8 salonlu 15 bin kişilik spor salonu ve tüm üyelerimizin faydalanacağı büyük bir sosyal tesis yapıyoruz. Bunları sizin için yapıyoruz. Hata mı yapıyoruz biz. Beşiktaş çok güllük gülistanlık bir haldeydi de biz mi kötüye götürdük. Bu konuşmaları daha önce yıllarca niye yapmadınız. Öksüz sanıyorsunuz bizi. Yani ben garibim vur abalıya dimi"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman son olarak ; seçim kararı alacaklarını ve güven oylamasına gideceklerini söyledi. İlk Yönetim Kurulu toplantısında seçim tarihini belirleyeceklerini de belirten Fikret Orman, aday olmak isteyenlere de çağrıda bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS