hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazeteci Banu Güven ifade verdi

  Gazeteci Banu Güven ifade verdi
  expand

  Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili "terör örgütü propagandası" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, gazeteci Banu Güven "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'nun başlattığı soruşturmada ifade alma işlemleri sürüyor.

  Bu kapsamda, gazeteci Banu Güven, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına geldi. Soruşturmayı yürüten savcılığa şüpheli sıfatıyla ifade veren Güven, işlemlerinin ardından ayrıldı.

  Güven'in ifadesinde, paylaştığı tweet ile terörü desteklemediğini savunduğu ve "Attığım twette, keşke Berkin Elvan'da ölmeseydi, bu yapılan eylem de gerçekleşmeseydi temasına vurgu yaptım " dediği öğrenildi.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu, savcı Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan hem resen hem de şikayet dilekçeleri üzerine soruşturma başlatmıştı.

  Soruşturma kapsamında, gazeteciler Mirgün Cabas, Banu Güven, Ceyda Karan, Asım Yıldırım, Emre Uslu, Önder Aytaç, oyuncular Barış Atay, Pelin Batu, şarkıcı Ferhat Tunç ile Koray Çalışkan "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrılmıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrıca gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alınmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow