Gazeteci Doğan Heper son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede geçen cuma günü 80 yaşında hayatını kaybeden Türk basınının duayenlerinden Milliyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Doğan Heper, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Heper'in cenazesine Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın da aralarında olduğu Türk basınının önde gelen isimleri katıldı.Tedavi gördüğü hastanede geçen cuma günü 80 yaşında hayatını kaybeden Türk basınının duayenlerinden Milliyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Doğan Heper, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

Heper, Levent Afet Yolal Camii'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Geçmişte Doğan Medya Grubu Yayın Konseyi üyeliği de yapan Heper'in cenazesine Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da katıldı.

Heper'in cenazesine Sedat Ergin, Fikret Bila, Oktay Ekşi'nin de aralarında yer aldığı Türk basınının önemli simaları katıldı.

1937 yılında İstanbul'da doğan Doğan Heper, Milliyet gazetesinde 53 görev yapmış ve Abdi İpekçi’den sonra gazetede en uzun süre genel yayın yönetmenliği yapan isim olmuştu.

2016 yılında yayımlanan "Milliyet'te 50 yıl" adlı kitabında anılarını toplayan Heper, Milliyet’te muhabirlik, sayfa sekreterliği, sorumlu müdürlük, yazı işleri müdürlüğü, genel yayın yönetmenliği, murahhas üyelik, icra kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Doğan Medya Grubu Yayın Konseyi Üyeliği görevini de üstlenen Heper, İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik dersleri de vermişti.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS