hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ABD'ye gitti

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ABDye gitti
  expand

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ABD'ye gitti. Musul operasyonuna TSK'nın Başika'da eğittiği savaşçıların da katılacağı haberinin ardından ABD'ye giden Akar, Koalisyon ülkeleri Genelkurmay Başkanları Toplantısına katılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'nin eğittiği savaşçılar Musul operasyonuna katılacak

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Koalisyon Ülkeleri Genelkurmay Başkanları toplantısına katılmak için ABD'ye gitti.

  Akar’dan ikinci kalkışma iddialarına yanıt

  Akar'ın Koalisyon Ülkeleri Genelkurmay Başkanları toplantısına katılacağının haberi, Musul operasyonuna ilişkin önemli bir gelişmenin ardından duyuruldu.

  Orgeneral Hulusi Akar'ın darbeci emir subayının ifadesi

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın ziyareti, tam da TSK'nın Başika'da eğittiği savaşçıların Musul operasyonunda yer alacak olmasının sonrasında gündeme düştü.

  Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada ise Orgeneral Akar'ın katılacaı toplantının 6 ay önce de yapıldığı ifade edildi.

  CNN TÜRK'ün Musul'daki yerel unsurlardan edindiği bilgiye göre, Musul için yürütülen müzakerelerde Türkiye'den ve yerel unsurlardan eğitilen gücün adının değiştirilmesi istendi. Bu çerçevede eğitilen Musul Gücü'nün adı Ninova Muhafızları Gücü olarak değiştirildi. Yerel unsurlardan edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin eğittiği 3 bin kişilik bir güç var. İlk etapta bu gücün yarısı operasyonda aktif olarak yer alacak, diğer yarısı ise yedek güç olarak tutulacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow