Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde İstiklal'de toplandılar

Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde İstiklal'de toplandılar

Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde İstiklal'de toplandılar

Gezi Parkı olaylarının 3. yıl dönümü nedeniyle, Taksim Dayanışması ve CHP Beyoğlu Örgütü tarafından Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde 500'ü aşkın kişinin katıldığı bir yürüyüş yapıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yürüyüş, saat 19.00'da İstiklal Caddesi üzerindeki CHP Beyoğlu İlçe Merkezi önünden başladı.

Yürüyüşe, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker ve Eren Erdem ile HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ve Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden bazı kişilerin yakınları katıldı.

Sloganlar atarak yürüyüşe geçen CHP'li gruba, Mis Sokak'tan gelen Taksim Dayanışması üyeleri de katıldı. Bu katılımla 500'ü aşkın kişi İstiklal Caddesi üzerinde yürümeye başladı.

Polis barikat kurdu

Polis ekipleri, Taksim Meydanı girişindeki Fransız Başkonsolosluğu önünde barikat kurarak kalabalık grubun Gezi Parkı'na yürümesine izin vermedi.

Bunun üzerine grup adına kısa bir basın açıklaması yapıldı. Taksim Dayanışması adına açıklama yapan mimar Mücella Yapıcı, Gezi Parkı'na gidip basın açıklaması yapma isteklerine izin verilmediğini belirterek, bugün için basın açıklaması yapmayacaklarını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Silvan'daki kontrollü patlama halkta panik yarattı

Yapıcı, ardından, 27 Mayıs günü yaptıkları basın açıklaması metninden bir bölümü okuyarak eylemi bitirdi.

Kısa süreli müdahale

Eylemciler basın açıklamasından sonra dağılmaya başladığı sırada ise yaklaşık 50 kişilik bir grup slogan atmaya devam edince, polis dağılmaları yönünde anonslar yaptı.

Ardından Çevik Kuvvet ekipleri slogan atmayı sürdüren grubu kalkanlarla uzaklaştırmaya başladı. Bu sırada, aralarında CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in de bulunduğu eylemciler ile polis ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Reza Zarrab davasında son dakika gelişmesi

Çevik kuvvet polisi dizinden yaralandı

Bu arada, müdahale sırasında bir Çevik Kuvvet polisi kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından sol dizinden kesici bir aletle yaralandı. Dizinde küçük bir sıyrık görülen polis memurunun görevine devam ettiği görüldü.

Polis ekipleri şüphelinin Halep Pasajı'na kaçmış olma ihtimaline karşı pasaja girmek istedi. Bu sırada CHP'li bir grup ile polis ekipleri arasında Halep Pasajı girişinde arbede yaşandı. Pasajda olmadığı anlaşılan zanlının kayıplara karıştığı öğrenildi. 

ABD'den vatandaşlarına 'yaz aylarında terör saldırısı' uyarısı

Öte yandan, bir polis müdürü ile CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem arasında da tartışma yaşandı. Tartışma, partililerin ve polislerin araya girmesiyle son buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya çıkışı

Eylem, grubun dağılmasıyla son buldu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber