Giresun'da barajda mayın patladı

Giresun'da barajda mayın patladı

Giresun'un Doğankent ilçesinde Yaşmaklı Baraj sahasında meydana gelen patlamada bir özel güvenlik görevlisi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Doğankent ilçesinin Yaşmaklı Barajı sahasında patlama meydana geldi.

Patlamada, baraj sahasındaki bir arızaya müdahale eden işçilerin güvenliğini sağlamakla görevli Abdurrahman Bekir Efendioğlu yaralandı.

Efendioğlu, ambulansla Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

Doğankent ilçesi Yaşmaklı Barajı'na 2 Mayıs tarihinde, arıza sebebiyle giden teknik ekibin, bomba olduğunu düşündüğü bir malzeme görmesi üzerine, geri dönüşleri sırasında üzerilerine teröristler ateş açılmış ve görevli Adil Bülbül yaralanmıştı.

Bülbül, bir süre sonra Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Vali: Patlamanın nedeni mayın

Giresun Valisi Hasan Karahan, öğle saatlerinde Doğankent İlçesi'ndeki Yaşmaklı Barajı sahasında meydana gelen patlamada sağ ayak bileği kopan baraj görevlisi Abdülkadir Bekir Efendioğlu'nun sağlık durumu hakkında bilgi almak için Giresun Prof.Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne geldi.

Vali Karapan, Başhekim Dr. Tuncer Öztürk ile görüştü, yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Evli ve bir çocuk babası olan 33 yaşındaki Abdülkadir Bekir Efendioğlu'nun ameliyat geçirdiğini ve sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini veren Vali Karahan, Mayıs ayı başında meydana gelen saldırının devamı olarak düşündükleri olayda Bekir Efendioğlu'nun mayına basarak yaralandığını söyledi.

Bölgede bir süredir üzücü olayların yaşandığına dikkat çeken Vali Karahan, "Bu olaylara müdahale edecek emniyet güçlerinin geçebileceği, kontrol edebileceği değerlendirilen bir noktaya mayın yerleştirildiğini düşünüyoruz. Arkadaşımızın bilinci olmadan basması sonucu yaralanmasıyla karşı karşıyayız. Böyle bir olayla karşılaştık. Mayınlı tuzak kurduklarını biliyorduk ancak, bölgenin arazi şartları ve iklim şartları tespiti neredeyse imkansız hale getiriyor. Bu tür tuzaklamalar olabileceğini değerlendiriyoruz. Geçmiş olsun diyoruz. Arkadaşımız gerçekten büyük bir tehlike atlattı ancak şimdi iyi" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS