hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gören şaşkına döndü! Ahırdan kaçan dana çatıya çıktı

  Gören şaşkına döndü Ahırdan kaçan dana çatıya çıktı
  expand
  KAYNAK DHA

  Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Çamlık köyünde ahırdan kaçan dana, evin çatısına çıktı. Besici Mesut Uğraş'ın anne ineği getirmesiyle dana çatıdan indi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bucak'ın Çamlık köyü Kavaklı Mahallesi’nde besici Mesut Uğraş'ın kurbanlık beslediği dana ahırdan kaçtı. Mesut Uğraş'ın yakalamaya çalıştığı dana, önce ahırın oradan da evin çatısına çıktı.

  Çatıda çok sayıda kiremiti kıran danayı yakalamak için uzun süre uğraşan, atlaması halinde ölme ve sakatlanma riskine karşı bekleyen Uğraş, son çare olarak dananın annesi ineği çatının yakınına getirip bağladı.

  Gören şaşkına döndü Ahırdan kaçan dana çatıya çıktı

  Çatıdaki dana, ineği görür görmez çatıdan inerek yanına gitti. Besici Mesut Uğraş, "Yaklaşık 2 yaşındaki kurbanlık dana ahırdan kaçtı. Ahıra sokmaya çalışırken ürken dana, aniden yere yakın ahırın üzerinden evin üzerine çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uzun süre bekledik. Ne yapacağımızı şaşırdık. Daha sonra dananın annesini çatıya çıktığı yere bağladık ve çaresiz beklemeye başladık. Evin çatısında ve ahırın çatısında bastığı çok sayıda kiremiti kıra kıra annesinin yanına indi.

  Kazasız belasız yaralanmadan kendiliğinden indi" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow