hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Grup Yorum üyesi Ali Aracı'nın gözaltında kolunu kırdılar

  Grup Yorum üyesi Ali Aracının gözaltında kolunu kırdılar
  expand

  Grup Yorum üyeleri Ali Aracı ve İbrahim Gökçek dün Gaziosmanpaşa'da bindikleri dolmuşun önü Kocaeli plakalı sivil bir araç tarafından kesilerek, içinde bulunan polislerce gözaltına alındı. Bu sırada olanları görüntülemek isteyen Etkin Haber Ajansı muhabiri Ali Haydar Doğan da gözaltına alındı. Emniyete götürülen müzisyenlerden Aracı'nın kolu gözetim altında tutulduğu sırada kırıldı. Suçlama ise, 1 yıl önce Türkiye'nin önde gelen sanatçılarının da bulunduğu Berkin Elvan anmasına katılmak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazi Mahallesi'nde Cizre ve Sur'da mağdur olan halkla dayanışmak için cemevine yürümek isteyenlere polis izin vermedi. Dayanışma yürüyüşüne destek için dün Gaziosmanpaşa'ya giden Grup Yorum üyelerinden Ali Aracı ve İbrahim Gökçek, bindikleri dolmuştan indirilerek gözaltına alındı. Dolmuşun önünü keserek iki müzisyeni gözaltına alan polislerin Kocaeli plakalı sivil bir minibüs kullanması olay sırasında endişe yarattı. Bu sırada yaşananları görüntülemek isteyen Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri Ali Haydar Doğan da polis tarafından gözaltına alındı.

  Joan Baez'den Grup Yorum'a destek

  Grup Yorum’dan Berkin’e şarkı

  Grup Yorum üyeleri Ali Aracı ve İbrahim Gökçek ile gazeteci Ali Haydar Doğan, gözaltına alınmalarının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Gazeteci Doğan bir süre sonra serbest bırakıldı. Gözaltında darp edilen Grup Yorum üyesi Ali Aracı'nın kolu kırıldı.

  Koro vokallerinden Ali Aracı Grup Yorum'da orkestra flütü ve kaval çalıyor, İbrahim Gökçek ise grubun bas gitaristi. Gökçek'in de geçen ay İzmir'de düzenledikleri konser sırasında darp edilmiş ve parmağı kırılmıştı.

  Grup Yorum konserine gelenlere polis müdahalesi!

  Grup Yorum konserine izin vermeyen valilikten ilginç gerekçe

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Suçlama: 1 Mayıs pikniğine katılmak

  Grup Yorum avukatlarının Bianet'e verdikleri bilgiye göre, yöneltilen suçlamalar arasında 11 Mart 2015’te gerçekleştirilen Berkin Elvan anmasına sanatçılarla birlikte katılarak açıklama yapmak ve 1 Mayıs pikniğine katılarak türkü söylemek var. Emniyette tutulan iki müzisyen gözaltına alındıkları Gaziosmapaşa Adliyesi'ne sevk edilecek.

  Grup Yorum üyeleri gözaltına alındı!

  Öte yandan gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması için Vatan Caddesi'ndeki emniyet binası önünde açıklama yapmak isteyen grup üyeleri de dün gözaltına alındı. Burada gözaltına alınan Sultan Gökçek, Zafer Özgür Gültekin, Dilan Poyraz, Hamza Polat, Fatma Kırlangıç da bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesinde savcılığa ifade vermek üzere götürülecekler.

  Grup Yorum'un Ankara konserine yasak kararı da kaldırıldı

  Grup Yorum: "Tebligat gönderseydiniz"

  Grup Yorum’dan da konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sokakta kaçırıldıktan sonra arkadaşlarımızdan haber alamadık. Nereye götürüldüklerini öğrenemedik. Saatler sonra TEM’e götürüldüklerini öğrendik. Ali ve İbrahim kaçak değil, her gün kültür merkezimizdeler, adresleri belli. Eğer ifadeye çağrılacaklarsa, davası varsa bir tebligatla bildirilebilirdi” denildi. Açıklamada ayrıca şunlar ifade edildi: “Ali ve İbrahim’in serbest bırakılması için TEM önüne giderek orada bekleyen ve şarkılar söyleyen arkadaşlarımız da burada polisin saldırısına uğrayarak, ters kelepçe ile gözaltına alınıp saatlerce yağmur altında bekletildi."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow