GSB mülakat sonuçları açıklandı mı? İŞKUR 3 bin 243 personel alımı

GSB mülakat sonuçları açıklandı mı? İŞKUR 3 bin 243 personel alımı

GSB mülakat sonuçları yani Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alımı ile ilgili süreçte sona yaklaşılıyor. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlarla ilgili yazılı sınav ve sözlü mülakat süreci sona erdi. Şimdi ise gözler mülakat sonuçlarında… Peki, mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detayı…

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın İŞKUR üzerinden yapacağı 3 bin 243 personel alımıyla ilgili süreçte sona yaklaşılıyor. Önce yazılı sınav yapıldı. Ardından 6 – 17 Mayıs tarihleri arasında ise sözlü mülakat yapıldı. Peki, sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) mülakat sonuçlarında. İşte detaylar…


GSB MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


3 bin 243 İŞKUR personel alımıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 6 Mayıs’ta başlatılan süreç 17 Mayıs’ta sona erdi. Sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte işe alınan personeller de belli olmuş olacak. Ancak sözlü mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz bilinmiyor.


DENEM SÜRESİ 2 AY OLACAK


Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine yapılacak olan sürekli işçi personel alımı için başvuru şartları ve detayları belli oldu. İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlarda 3 bin 243 personel istihdam edilecek. 18 yaşını tamamlayan ve özel şartları karşılayan kişiler, 60 günlük deneme süresine tabi tutulacak. Bu süreçte başarılı olanlar göreve devam ederken, başarısız olanların iş akdi son bulacak.


Başvuru esnasında talep edilen belge ve bilgileri yanlış gönderen kişilerin adaylıkları, sonradan anlaşılsa bile son bulacak. Kuraya ve sözlü sınava alım yapılacak kişi sayısının dört katı kadar aday katılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS