hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur'

  Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur
  expand
  KAYNAK DHA

  Adana'da tutuklanan Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) milli eğitim imamı M.D., ifadesinde, "Fethullah Gülen, Peygamber efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur'an-ı Kerim'in eksiklerini tamamlıyor" dediği ileri sürüldü. M.D'nin, 'Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" diye ifade verdiği belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Darbe girişiminin ardından FETÖ'yle ilgili Adana'da yürütülen çok yönlü soruşturmada polis, örgütün milli eğitim ayağında yer alan öğretmenlere yönelik operasyon düzenledi. 13 öğretmenin gözaltına alındığı operasyonda evlerde yapılan aramada çok sayıda belge ele geçirildi.

  Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur

  Talimatlar bulundu

  Polisin bulduğu belgelerin birinde okullardaki örgüt üyelerine gönderilen talimatlar çıktı. Eğitim yılı boyunca uygulanılması istenen ve senenin sonunda da rapor olarak üst birimlere sunulması gereken belgede "Okul sohbetleri, yatılı ev kampları, sohbet grubuyla beraber toplu namaz, yarışma, spor karşılaşmaları, sohbet konusunun yazılı dağıtımı, takviye kurslar, arkadaşları eve götürerek çay ikramı, arkadaşları ziyaret hediyeleşme, gezi düzenleme, kütüphaneleri ziyaret, okul hocalarını sohbete davet etme" talimatları yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti'de FETÖ operasyonu: 4 ilçe belediye başkanı ihraç edildi

  Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur

  Mahalle mahalle abonelik listesi

  Örgüt üyelilerinin evlerinde yapılan aramada, kimin ne kadar gazete abonesi yapabileceği, ne kadar himmet ve kurban derisi ile et topladığının da not edilmesi gerektiği yazılı talimatların olduğu belgeler bulundu. Zaman Gazetesi'nin tirajının artırılmasına yönelik düzenlenen 'Hedef 3050' yazılı kampanya listesinin yer aldığı belgelerde, mahallelere göre aktif üye sayısı, hedeflenen ve yapılan abonelerin miktarlarının kayıt edildiği notlar bulundu.

  Hüseyin Gülerce'nin kızı tutuklandı

  Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hadisin yarısı yazılmamış

  Polisin yaptığı aramalarda ele geçirilen belgelerden birinde ise, 'Sizin en hayırlınız, Kuran'ı öğrenen ve öğretendir' hadis-i şerifinin sadece 'Sizin en hayırlınız Kuran'ı öğrenendir' kısmının yazması ve 'Adam kazanma ha gayret' yazısı dikkat çekti. Hadisin eksik yazılmasının, örgütün Kur'an-ı Kerim'i kendilerince yorumlayarak genç beyinlere empoze edip insanları kazanmaya çalıştığı taktiklerden biri olduğu değerlendiriliyor.

  Gözaltındaki hakime evlilik teklif eden vali yardımcısı konuştu

  Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur

  "Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur''

  Emniyete götürülen ve milli eğitim imamı olduğu öne sürülen öğretmenlerden M.D.'nin ifadesi dikkat çekti. FETÖ lideri Fethullah Gülen'e övgüler yağdıran M.D.'nin, "Fethullah Gülen, Peygamber efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur'an-ı Kerim'in eksiklerini tamamlıyor. Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" diye ifade verdiği belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD, Gülen'i ne zaman iade edecek?

  Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen öğretmenlerden eğitim imamı Y.Y., şube müdürleri sorumlusu A. A.ve M.K.A., bilgi işlem sorumlusu D.B., sohbet hocası M.A.ve İ.A., 2013 yılı Yüreğir-Sarıçam ilçe sorumlusu B.G., üye M.Y., M.Ö., A.A., M.M., A.T.T. ile M.D tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow