hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Günlük gazete başlıkları

  Günlük gazete başlıkları
  expand

  Türkiye'nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine cnnturk.com'dan ulaşın.

  Telefondaki linç talimatı
  Jandarmanın Şemdinli bilmecesini çözecek telefon kayıtları gün ışığına çıktı. 31 klasörlük Şemdinli dosyasında, Seferi Yılmaz’ın kitabevinin yakılmasından hemen sonra F.B. ile M.S. arasında geçen Kürtçe konuşmalar, olayın dehşetini ortaya koyuyor.
   
  Hücrede ölü bulundu
  Hollanda’da BM Savaş Suçları Mahkemesi’nde yargılanan eski Yugoslavya’nın Devlet Başkanı "Sırp Kasabı" Slobodan Miloseviç (64), dün Lahey kentinde tutulduğu hücresinde öldü.

   

  'Tökezleyen var' itirafı
  Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam kampında, Unakıtan'ı eleştiren parti içi muhalefete seslendi: Tökezleyenler olabilir. Görevimiz, takatı çekilen arkadaşlarımıza omuz vermektir.

  Kürt konferansında 'Zana' tartışması
  Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenen "Türkiye'nin Kürt Meselesi" konulu konferansın ilk gününe, "PKK'nın silah bırakması" ve "genel af" tartışmaları damga vurdu.

   

  Çocuklar kime emanet?
  Akli dengesinin bozukluğu doktor raporuyla belgelenen Adnan Oktar'ın açtığı 'yaratılış müzesi'ne öğrencilerin götürülmesinden hiçbir yetkilinin haberi yok. Vali Güler: Müfettiş görevlendireceğim...
   
  'Zanlı jandarmadan'
  CHP'li Çetin ve oğlunun katil zanlısının jandarma için çalıştığı doğrulandı.  İşte o adam
  İddianamedeki ifadesiyle Büyükanıt depremi yaratan Diyarbakırlı "her devrin adamı" Mehmet Ali Altındağ'ın gezici imamlıktan trilyonerliğe giden yükseliş öyküsü.
   
  Sırp Kasabı'nın bir kalbi varmış!
  Bosna ve Kosova'yı kana bulayan Miloseviç, dün Hollanda'da kaldığı hapishanede kalp krizinden öldü.

   

  'Emniyet'li çete
  Doğu ve Güneydoğu illerinde düğün salonlarını basıp kaçırdıkları çocukları İstanbul’da suça zorlayan Mehmet Salih Tulpar liderliğindeki çetenin, polislerle aleni rüşvet alışverişini telefon kayıtlarıyla gözler önüne serildi.
   
  Yunanistan’dan ithal zehire darbe
  Yunan adalarına deniz yoluyla sadece 45 dakika mesafedeki Marmaris’te yapılan operasyonla uluslararası bir uyuşturucu çetesi çökertildi.  30 Ağustos sözü
  Erdoğan 'TSK'nın atama usüllerine uyacaklarını' açıkladı. Bu durumda teamüllere göre Büyükanıt 30 Ağustos'ta yeni Genelkurmay Başkanı...
   
  Şahinde Nine'nin duası için 20 dakika bekledi
  2 Ekim'de Başbakan, Kızılcahamam yolunda aracını durdurup Rice'la kritik bir görüşme yaptı. Sonra Şahinde Nine'nin evinde soluklandı. Başbakan, Şahinde Nine'yi unutmadı yine ziyaret etti. Evde kimse yoktu ama Başbakan, ev sahiplerini 20 dakika bekledi... 

   
   
  Özkök'ten sitem
  Genelkurmay Başkanı, Erdoğan'a "Bu durumu siyasallaştıran sizin partiniz" dedi.
   
  'Rüşvet' maddesinde imza Gül'ün
  Japonya'yla yolsuzluk hassasiyeti

   

  Şu kadere bak
  Saadet - Salih Düdük 6 yıldır çocuk sahibi olamıyordu. 6 ay önce tüp bebek tedavisi için İstanbul'a geldiler. Saadet Düdük hamile kaldı. Köylerine dönmek için mutluluk içinde bindikleri otobüs, şoförü uyuyunca Kelkit Çayı'na uçtu. 22 kişiyle birlikte Saadet - Salih Düdük de boğularak öldü.

   

  Test değil ders
  Danimarka, ‘karikatür krizi’ni ilanlarla katlamaya hazırlanırken Ankara’daki Kur’an mesajlı bilboardlar ‘işte medeniyet’ dedirtti.
    
  İstanbul’da Beckham keyfi
  The Times, seyahat ekini İstanbul’a ayırdı, İngilizler’e seslendi: Unutulmaz bir tatil için Türkiye’yi tercih edin

   

  Gül’ün desteğiyle ihaleyi aldık
  AK Parti Hükümeti, yurt dışındaki iş adamlarına güven mektubu ve telefonla başlayan diplomatik destek verirken bunu istisnasız herkese eşit bir şekilde parti ayırımı gözetmeksizin yapmaya özen gösteriyor.
   
  Müşerref’i ağlatan Türk kızı
  8 Ekim’de meydana gelen deprem felaketi ile acılara boğulan Pakistan, şimdi de dünyanın ilgisizliğinden sarsılıyor. Depremin hemen ardından gerek BM gerekse Pakistan hükümetinin acil yardım çağrıları beklenen ilgiyi görmedi

   

  Kapkaç mağdurları terör tazminatı istiyor
  Kapkaç terörü mağdurları, Doğu ve Güneydoğu’daki terör mağdurları gibi devletten tazminat istemeye hazırlanıyor.

  Çetenin işbirliği yaptığı polisler dinlemeye takıldı
  Kazancını terör örgütü PKK'ya aktaran kapkaç çetelerinden biri geçtiğimiz ay çökertilmişti. Operasyon derinleştikçe ilginç bağlantılar ortaya çıktı.

   
   
  Aydınlardan PKK'ya rest
  Bilgi Üniversitesi'nde dün bir araya gelen sivil toplum örgütü temsilcileri, gazeteciler, eski milletvekili ve bakanlar 'Kürt Meselesi'nin şiddetle çözülemeyeceğini vurgulayarak, PKK'ya silah bırakma çağrısında bulundu
   
  Çetecinin bir arkadaşı da emniyet amiri Şen'miş
  Liderliğini PKK itirafçısı Ahmet Karakaş'ın yaptığı çeteye yardım etmekten tutuklanıp serbest bırakılan Albay Aydın Yeşil'den sonra, emniyet amiri Ömer Şen de aynı çeteyle menfaat ilişkisi kurduğu gerekçesiyle tutuklandı.

   

  Eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç öldü
  Hollanda'nın Lahey kentinde eski Yugoslavya için kurulan BM savaş suçları mahkemesi, savaş suçundan yargılanan eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'in öldüğünü doğruladı.  Tekel dışında hiçbir ihalede hata yapmadık
  2006 yılı içinde geçmişten kalan bütün portföyü temizlemeyi hedefleyen Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ve ekibi "Tekel bizde güvensizliğe yol açtı. O ihaleden sonraki her işe daha titiz, dikkatli ve hayalcilikten uzak bakmaya başladık" dedi.

   

  Fenerbahçe 5-0 Konyaspor
  F.Bahçe, zirvenin kıymetini kaybettikten sonra anladı! Konya karşısında ilk yarıyı Anelka’nın golüyle önde kapatan Kanarya, 2. devrede Nobre ile coştu. Taraftarın yoğun isteği üzerine Daum’un oyuna aldığı Sambacı, takımı ateşleyen adam oldu. Rakibini gole boğan Sarı-Lacivertliler, bu kez maç fazlasıyla koltuğa oturdu.
   
   

  Goooool
  Daum inadından vazgeçip cesurca manevralar yaptı, üç oyuncu birden değiştirdi. İlk yarıda yedek beklettiği Nobre, 46'da girdi. F.Bahçe, sezonun en müthiş futbolunu oynadı ve adeta gözlerimizin pasını sildi...
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow