'Güvenlik kamerası bana zoom yapıyor' davası

'Güvenlik kamerası bana zoom yapıyor' davası

Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Birliği’nde çalışan Nehir Kılmanoğlu, arkasındaki duvara konulan ve zaman zaman da kendisine zoom yaptığını öne sürdüğü güvenlik kamerasının özel yaşamın gizliliğini ihlal ettiğini iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Habertürk'ün haberine göre Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Birliği’nde servis yetkilisi olan Nehir Kılmanoğlu, güvenlik kamerasının özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.


İddiaya göre kurumun marketinde çürüyen gıda maddeleri için odacı N.Ş.’ye zimmet çıkarıldı. Marketle ilgisi olmadığını söyleyen odacının itirazı üzerine soruşturma için müfettiş görevlendirildi. Müfettişe yaşananları tanık sıfatıyla anlatan Kılmanoğlu, bölge müdürünün, odacısına küfür ettiğini söyledi. Odacı N.Ş. Şebinkarahisar’a gönderildi. Bölge Müdürü Ergin Ç., eşinin de aralarında bulunduğu 9 kadın ve 6 erkeğin görev yaptığı servise güvenlik kamerası taktırdı. Kameralardan birinin arkasındaki duvara konulduğunu, zaman zaman da kendisine zoom yapıldığını öne süren Kılmanoğlu, özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Kılmanoğlu, “Yaptığım tanıklık nedeniyle bana mobbing uygulanmaktadır” dedi. Müdür Ergin Ç. ise OHAL gerekçesiyle kamera uygulamasına geçtiklerini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS