Hac kura sonuçları 2020 açıklandı! İşte, e-Devlet sorgulama sayfası!

Video: Hac kura sonuçları 2020 açıklandı! İşte, e-Devlet sorgulama sayfası!

Hac 2020 kura sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çekilişin ardından geçtiğimiz akşam açıklandı. Binlerce hacı adayının nefesini tutarak beklediği çekilişin ardından hacı adayları telefonlarına gelen SMS ile çekilişte isimlerinin çıkıp çıkmadığı konusunda bilgilendirildi. Sonuçlar bu yıl e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. İşte, e-Devlet 2020 hac kura sonuçları…

Hacı adaylarının nefeslerini tutarak beklediği Hac 2020 kura çekilişi geçtiğimiz gün Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Çekilişin sonuçları geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl e-Devlet üzerinden de takip edilebilecek.


Çekiliş saat 10.00'daki açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Hafız Osman Şahin tarafından icra edilen Kur’an-I Kerim kıraatine geçildi. Ardından Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan 2020 Hac kuraları ile ilgili yenilikleri anlattı… Son olarak Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın konuşmasının ardından kura çekilişi başladı.


Hac kura sonuçları yaklaşık 10 saat süren çekilişin ardından belli oldu. Kura sonuçları hacı adaylarının cep telefonuna da mesajla da iletildi. Gelen SMS’ten hacı adayları kurada isimlerinin çıkıp çıkmadığını öğrenildi. Bununla birlikte hacı adayları sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.


HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Diyanet’in resmi internet adresi üzerinden yapılan sorgulamalar bu kez e-devlet’e taşındı. Aynı saatte Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet adresine çok sayıda kişinin giriş yapmak istemesi nedeniyle burada dönem dönem yavaşlama meydana geliyordu. Ancak bu yıl sorgulama işlemlerinin e-devlet’e taşınmasıyla birlikte bu yavaşlamanın da önüne geçilmiş oldu.. Kazanan kişilerin kesin kayıtları ise 13-24 Ocak tarihleri arasında her ilde bulunan müftülüklerden yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS