hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hadi ipucu cevabı 28 Şubat: Çılbır olarak bilinen yağsız pişirilen yumurtanın adı nedir?

  Hadi ipucu cevabı 28 Şubat: Çılbır olarak bilinen yağsız pişirilen yumurtanın adı nedir
  expand

  Hadi ipucu sorusu Instagram hesabı üzerinden paylaşıldı. Saat 12.30’da yapılacak yarışma öncesi hadiciler “Çılbır olarak bilinen yumurta tarifinin adı nedir?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki; Çılbır olarak da bilinen yumurtaya ne ad verilir? İşte 28 Şubat Hadi İpucu sorusunun cevabı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hadi İpucu sorusu her gün olduğu gibi bugün de hadiciler tarafından en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Saat 12.30’da yapılacak yarışma öncesi Hadi’nin Instagram hesabından paylaşılan soru hadi yarışmacılarının mutfak bilgileriyle baş başa bıraktı. İpucu sorusu olarak hadicilere “Çılbır olarak bilinen yumurta tarifinin adı nedir?” sorusu yöneltildi. İşte, Hadi İpucu sorusu ve cevabı…

  HADİ İPUCU 28 ŞUBAT

  Hadi’nin Instagram hesabından ipucu sorusu şu şekilde paylaşıldı:

  Çılbır olarak da bilinen yağsız pişmesi nedeniyle diyet tariflerinin de vazgeçilmezlerinden biri olan yumurtaya ne ad verildiğini biliyor muyuz?

  CEVAP: POŞE YUMURTA

  ÖDÜL: 10 BİN TL

  POŞE YUMURTA TARİFİ

  Poşe yumurta için kullanılacak olan yumurtaların tazeliğine dikkat etmelisiniz. Yumurtayı elinize alıp içini salladığınızda içi sallanmıyorsa bu yumurtanızın taze olduğunun işaretidir.

  Poşe yumurta pişireceğiniz suya biraz tuz ve sirke eklemelisiniz.

  Yumurtayı pişirirken direkt suya kırmak yerine önce bir kaseye kırmalı sonra yavaşça suya bırakmalısınız.

  Poşe yumurta pişirmek için tencere içine yaklaşık 4 parmak su ilave ederek kaynamaya bırakın. Su kaynadığında altını kısarak fokurdamasını önleyin. İçine yaklaşık 2 kaşık sirke ve biraz da tuz ilave ettikten sonra yumurtaları bir kase içerisinde kırarak yavaşça suya bırakın. 3 dakika kadar pişireceğiniz yumurtayı kevgir yardımı ile çevirerek pişirin. Böylece yumurtanın beyazı dağılmayacaktır. Yuvarlak ve opak bir kıvama gelen yumurtayı kevgirle dikkatlice aldıktan sonra kağıt havlu üzerinde suyunu alıp servise hazır hale getirebilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow