Son Dakika

Hafta sonu vergi daireleri açık mı? 28 Şubat 2021 bugün hafta sonu vergi daireleri çalışıyor mu?

A A

28.02.2021 - 09:46 Son Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı hafta sonu vergi daireleri ile ilgili ek genelge yayınladı. Vergi dairelerine gidecek olan vatandaşların hafta sonu kısıtlamadan muaf tutulmasını içeren genelge valiliklere gönderildi. Peki, 27-28 Şubat hafta sonu vergi daireleri açık mı?

Hafta sonu vergi daireleri açık mı? 28 Şubat 2021 bugün hafta sonu vergi daireleri çalışıyor mu?

İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili ek genelge yayınladı. Genelgede 1 Mart’ta oluşabilecek yoğunluğu önlemek amacıyla vergi dairelerine muafiyet ile ilgili bilgiler yerini aldı. Peki, hafta sonu vergi ödemek isteyen kişiler 27-28 Şubat’ta işlemlerini gerçekleştirebilecek mi?

27-28 ŞUBAT HAFTA SONU VERGİ DAİRELERİ AÇIK MI?

Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların peşin veya taksitler halinde ödeyebilecekleri son tarih 1 Mart 2021 Pazartesi günü olduğu belirtildi.

Genelgede Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılandırma kapsamında vergi borçlarını hafta sonu ödemek isteyen vatandaşların gelen talepler dikkate alınarak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde vergi dairelerinin açık bulundurulmasına karar verildiği ifade edildi. Yapılandırma kapsamında olan diğer kamu idareleri de kurumlarınca uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.