Haluk Kırcı'dan Abdullah Çatlı açıklaması

Haluk Kırcı'dan Abdullah Çatlı açıklaması

Abdullah Çatlı ölümünün 19. yıl dönümünde memleketi Nevşehir'deki mezarı başında anıldı. Anma etkinliğine Çatlı’nın annesi, kardeşi, eşi ve kızları ile birlikte Haluk Kırcı da katıldı.

3 Kasım 1996 tarihinde Susurluk'ta meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın ölüm yıl dönümünde memleketi Nevşehir'de bir anma programı düzenlendi. Anma programı kapsamında ilk olarak Kurşunlu Camisi'nde Mevlid-i Şerif okunurken daha sonra Çatlı'nın Kaldırım Mezarlığı'nda bulunan kabri başında program devam etti. Programa Çatlının annesi Remziye Çatlı, kardeşi Zeki Çatlı, eşi Meral Çatlı ve kızları ile Haluk Kırcı, aile yakınları ve sevenleri katıldı.


Anma programının ardından açıklamada bulunan Haluk Kırcı, "Abdullah Çatlı’yı unutmadık unutturmayacağız" dedi. Kırcı, "Her zaman ki gibi üzgünüm. Türkiye büyük bir değerini kaybetmiştir. O değerin acısı her geçen gün artarak devam etmektedir. Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Onu unutmayacağız, unutturmayacağız’’ diye konuştu.


Son zamanlarda yürütülen terör örgütüne yönelik yapılan operasyonları da değerlendiren Haluk Kırcı, "Başarılı operasyonları bende basından takip ediyorum. Allah iktidarımıza yardım etsin. Allah onları korusun. Bu memleket hiçbir zaman bölünmeyecek. Bu memlekette Türk milliyetçileri olduğu sürece vatanı her zaman birlik ve beraberliğini devam ettirecektir. Hainlerin sonu girdiğimiz son İkiyaka Dağlarıyla birlikte ülkemizin her tarafı yiğitlerimiz tarafından karış karış taranıyor. Çok başarılı operasyonlar yapılıyor. Hepsine kolaylıklar diliyorum. Hepsini Türk milleti olarak yürekten desteklediğimizi belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS