Hapisteki 3 Zirve katliamı sanığına 1 Kasım'da oy kullanma izni

Hapisteki 3 Zirve katliamı sanığına 1 Kasım'da oy kullanma izni

Malatya'daki Zirve katliamı davasının tutuklu 3 sanığı 1 Kasım'da oy kullanmak için başvurdu. Mahkeme 3 sanığın bu talebini kabul etti. Hamit Çeker, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım görevliler eşliğinde sandık başına götürülecek.

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesine ilişkin davanın tutuksuz sanıklarından Hamit Çeker, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım'ın 1 Kasım genel seçimlerinde oy kullanma talepleri kabul edildi.


Erdoğan: 'Pazar günkü seçim 2023 hedefleri için bir kırılmadır'


Alınan bilgiye göre, elektronik kelepçeyle adli kontrole tabi tutulan ve evlerinden dışarı çıkmaları yasaklanan Zirve Yayınevi davasının tutuksuz sanıklarından Hamit Çeker, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım, davanın görüldüğü Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesine başvurarak, 1 Kasım Pazar günü yapılacak genel seçimde oy kullanmak için izin talep etti.


AK Partili ilçe başkanı: 'HDP'ye gönüllü oy veren alçaktır'


Talepleri inceleyen mahkeme heyeti, sanıklar Çeker, Yıldırım ve Gürler'in gerekli güvenlik önlemleri alınmak kaydıyla Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü görevlileri nezaretinde oy kullanmasına izin verilmesini kararlaştırdı.


'7 Haziran benzeri bir sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulacak'


Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 18 Nisan 2007'de, biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesi olayına ilişkin davada tutuklu yargılanan Emre Günaydın, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım, uzun tutukluluk nedeniyle 8 Mart 2014'te tahliye edilmiş, 5 sanık hakkında mahkemece "konutta elektronik kelepçe" uygulamasına karar verilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS