Hastanede oksijen tüpü patladı: 3 kişi yaralandı

Hastanede oksijen tüpü patladı: 3 kişi yaralandı

Denizli'de Servergazi Devlet Hastanesinde oksijen tüpü patladı. Olayda ilk belirlemelere göre anestezi uzmanı Dr. Gökhan Peker, hemşire Ayşen Gök ve hasta bakıcı Gülsen Dalkara yaralandı. Yaralılardan ilk müdahalenin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Peker'in durumunun ağır olduğu açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Bereketler Mahallesi’nde bulunan Servergazi Devlet Hastanesi yoğum bakım anestezi bölümünde henüz belirlenemeyen nedenle oksijen tüpü patladı.


Büyük gürültünün oluştuğu patlamada ilk belirlemelere anestezi uzmanı Dr. Gökhan Peker, hemşire Ayşen Gök ve hasta bakıcı Gülsen Dalkara yaralandı. 


Yoğun bakımdaki patlamadan sonra yaralanan doktor Gökhan Peker ile hemşire Aysen Gök ve hasta bakıcı Gülsen Dalkara, hastanenin acil servisine götürülerek ilk tedavileri yapıldı.


Vücudunda ağır yanıklar olduğu öğrenilen doktor Peker, ilk müdahalenin ardından yanık ünitesinin bulunduğu Denizli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Peker'in durumunun ciddiyetine göre hava ambulansıyla Ankara'daki başka bir hastaneye sevkinin yapılabileceği bildirildi.Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, yaralı doktorun Ankara'ya götürüleceğini belirterek, "Yoğun bakımda hastayı bir yerden bir yere naklederken, kullandığımız iki litrelik oksijen tüplerimiz var.


Hastaya takmak isterken düğmesini açınca patlama oldu. Doktorun elinde ve yüzünden yanıkları var. Alevi soluduğu için üst merkezi nakli yapıldı. Ankara'ya naklini yapacağız. Hastaları kısa sürede başta servislere taşındı. Önemli bir hasar yok. Teknik inceleme yapılıyor. Hemşire ve hasta bakıcının kolunda ve saçında hafif yanıklar var. Patlama nedeniyle çıkan yangın hızlı bir şekilde söndürüldü, dumanın tahliyesi yapıldı" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS