hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hatay'daki Suriye mitingine polis müdahalesi

  Hataydaki Suriye mitingine polis müdahalesi
  expand

  Hatay'da Türkiye'nin Suriye politikasını protesto etmek için toplanan gruba polis biber gazı ile müdahale etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Antakya'da İşçi Partisi'nin 'Barış ve Kardeşlik Şöleni'ne polis müdahale etti. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı eylemde polis, göstericileri biber gazı sıkarak dağıttı.

   İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey'in öncülüğünde düzenlenen Maksim Park'taki eyleme CHP'nin Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl ile Mersin Milletvekili İsa Gök destek verdi. 'Terör kampları kapatılsın, teröristler sınır dışı edilsin', 'Suriye Türkiye kardeştir' yazan pankartlar taşıyan yaklaşık bin 500 kişilik grubu, polis amirleri dağılmaları için uyardı.

  Buna karşın, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, "Bu eylemin yasaklanmasını kabul etmiyoruz. Bu kararı, yazılı olduğu kağıdı elimizle yırtıp atıyoruz, ayağımızın altında çiğniyoruz" diye tepki gösterdi.

   Gergin anların yaşandığı eylemde protestocular, bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra yürüyüşe geçen gruba polisin uyarıları devam etti. Yürüyüşte ısrar eden eylemcilere çevik kuvvet polisleri biber gazı sıkarak müdahale etti. Gruptan bazı kişiler, polislere taş atarak karşılık verdi. Çıkan olaylarda bir kişi yaralandı. Göstericiler, ara sokaklara kaçarak, dağıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hatay valisi: Olumsuzluk yok

  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kentteki izinsiz gösteriyle ilgili, "İzinsiz eylemden dolayı gerekli müdahaleler sonucunda il genelinde olaylar tamamen sona erdi. Kısmen Samandağ ilçemizde bir olumsuzluk oldu. Yapılan müdahalenin ardından o da sona erdi. İlimiz genelinde yaşanılan bir sorun yok" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow