hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hava durumu 2 Nisan: DİKKAT! Çok şiddetli yağmur ve fırtına geliyor

  Hava durumu 2 Nisan: DİKKAT Çok şiddetli yağmur ve fırtına geliyor
  expand

  Hava durumu 2 Nisan raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi Genelinde çok şiddetli yağmur ve fırtınanın özellikle öğle saatleriyle birlikte etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 2 Nisan hava durumu raporu…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2 Nisan hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre bugün yurdun genelinde sağanak yağış ve fırtınanın etkili olması bekleniyor. Özellikle İstanbul başta olmak üzere şiddetli rüzgar ve fırtınanın Marmara Bölgesi genelinde etkili olması yağışların ise öğle saatleri itibariyle etkisini artırması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 2 Nisan Meteoroloji hava durumu raporu…

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük kesiminin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların, sabah saatlerinde Edirne, Çanakkale, İzmir ve Aydın kıyılarında, öğleden sonra Marmara'nın kuzey ve batısı ile Bursa, Antalya'nın doğu ilçeleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana'nın iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

  Yağışların; sabah saatlerinde Edirne, Çanakkale, İzmir ve Aydın kıyılarında, öğleden sonra Marmara'nın kuzey ve batısı ile Bursa, Antalya'nın doğu ilçeleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana'nın iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüzgarın; Marmara’nın kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney ve İç Ege ile Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  İSTANBUL °C, 12°C

  Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı

  İZMİR °C, 15°C

  Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ANKARA °C, 15°C

  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow