Hava durumu 20 Haziran: MGM’den yağmur uyarısı geldi!

Hava durumu 20 Haziran: MGM’den yağmur uyarısı geldi!

Hava durumu 20 Haziran raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan İstanbul için de özellikle de Anadolu yakası için sağanak yağış uyarısı yapıldı. İşte, 20 Haziran hava durumu raporu…

Hava durumu 20 Haziran raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun birçok bölgesinde özellikle de iç kesimlerde sağanak yağış beklenirken İstanbul’un Anadolu yakasında da kısmi yağış geçişleri bekleniyor.


HAVA DURUMU – 20 HAZİRAN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve batısı ile Aydın, Muğla, Bingöl, Muş, Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Afyonkarahisar, Samsun ve Rize çevreleri ile Ordu'nun güney ve batı kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI


Yağışların; Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Afyonkarahisar, Samsun ve Rize çevreleri ile Ordu'nun güney ve batı kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS