Son Dakika

Hava durumu: Basra sıcakları geliyor! Meteoroloji 25 Haziran raporu

A A

25.06.2019 - 09:39 Son Güncelleme:

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika sıcak hava uyarısı geldi. Yapılan uyarılara göre önümüzdeki hafta sıcaklıkların 3 ile 7 derece arasında artması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 25 Haziran hava durumu raporu…

Hava durumu: Basra sıcakları geliyor! Meteoroloji 25 Haziran raporu

Hava durumu 25 Haziran Salı günü raporu yayınlandı. Özellikle Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları sonrası 25 Haziran hava durumu da araştırılıyor. Son uyarılara göre sıcaklıkların önümüzdeki hafta 3 ila 7 derece arasında artacağı tahmin ediliyor. İşte, 25 Haziran güncel hava durumu raporu…

BASRA SICAKLARI GELİYOR

Yaklaşık iki haftadır yurdumuzun büyük bir bölümünde ve özellikle iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlara neden olan sistem hafta sonu beklentilere uygun olarak etkisini kaybetti.

Yurdumuzun doğu kesimlerinin bu hafta sonuna kadar Basra alçak basıncının, Kuzey kesimlerinin ise Karadeniz üzerinde bulunan yüksek basıncın etkisinde kalması beklenmektedir. Bu nedenle bu hafta boyunca Trakya ile yurdun kuzeydoğu kesimlerinde (Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde) kısa süreli yerel sağanak geçişleri meydana geleceği diğer yerlerde ise havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bu hafta boyunca hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Ancak hafta sonunda Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenilen serin ve yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalacağı ve mevsim normalleri seviyesine ineceği bekleniyor.

Marmara, Ege ve Akdeniz’in kıyı kesimlerinde yüksek sıcaklık ile birlikte yüksek nem de beklenmektedir. Bu durum hissedilen sıcaklıkların yüksek olmasına neden olacağından meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HAVA DURUMU – 25 HAZİRAN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya ile kuzeydoğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Tekirdağ'ın kuzey, Giresun'un iç ve doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının artmaya devam ederek mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 31°C

Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 32°C

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu

İZMİR °C, 37°C

Az bulutlu ve açık