Hava durumu hafta sonu nasıl olacak? 20-21 Temmuz Meteoroloji tahminleri

Hava durumu hafta sonu nasıl olacak? 20-21 Temmuz Meteoroloji tahminleri

MGM hava durumu tahmin raporları ile 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde havanın nasıl olacağını açıkladı. Meteoroloji’den yapılan paylaşımda yere alan bölgelere göre bazı illerde yağış bekleniyor. Peki, hafta sonu hangi ilde hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. Hafta sonu tahmin raporlarını paylaşan MGM Karadeniz’in doğusunda bazı iller için havanın yağışlı geçeceğini gösterdi. İşte iller için ön görülen o tahminler…


20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ HAVA DURUMU TAMHİNLERİ


Hafta sonunun ilk gününde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bazı illerde hava sıcaklıkları 40 dereceye kadar çıkacak. Uzmanlar özellikle Güneş ışınlarının dik olarak geldiği öğlen saatlerinde sıcağa fazla maruz kalınmaması konusunda uyarıyor. Aynı gün Karadeniz’in doğusundaki illerde ise hava yağışlı olacak. Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin’de hava sıcaklıkları 21 ile 28 derece arasında değişecek ancak hava yağışlı olacak.


Cumartesi günü İstanbul 29, İzmir 33, Ankara ise 28 derece ve yağışsız olacak.21 TEMMUZ 2019 PAZAR HAVA DURUMU NASIL OLACAK?


Haftanın son gününde ise yağış alan bölgeler azalacak. Pazar günü sadece Gümüşhane, Rize ve Artvin’de yağış bekleniyor. Şanlıurfa ve Batman’da hava sıcaklıkları 41 derecelere kadar yükselecek. İstanbul 30, İzmir 34 ve Ankara 29 derece olacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS