Hava durumu | Son dakika: Kış geri dönüyor! Meteoroloji raporu

Hava durumu | Son dakika: Kış geri dönüyor! Meteoroloji raporu

Hava durumu ile ilgili yapılan son dakika uyarıları birbirini izledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre hava sıcaklıkların yurdun büyük bir bölümünde 8 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Öte yandan Doğu Karadeniz Bölgesi için de sağanak yağış uyarısı yapılıp vatandaşlar, sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaya davet edildi. Peki, bugün İstanbul hava durumu nasıl? İşte 17 Nisan Meteoroloji hava tahmin raporu...

Hava durumu uyarıları hemen her gün olduğu gibi bugün yani 17 Nisan Çarşamba günü de vatandaşların yakın takibinde… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlan son dakika hava durumu uyarılana göre, yurdun büyük bir bölümünde hava sıcaklıklarının 8 dereceye kadar düşmesi tahmin ediliyor. Öte yandan sağanak yağış uyarısının yapıldığı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde vatandaşlar sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaya davet edildi.


Meteoroloji tarafından peş peşe gelen uyarıların ardından vatandaşlar İstanbul hava durumunu araştırıyor. Peki, İstanbul hava durumu nasıl? İşte 17 Nisan İstanbul hava durumu raporu...


HAVALAR 8 DERECE SOĞUYOR


Yapılan son değerlendirmelere göre Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelen serin havayla birlikte hava sıcaklıklarının; kuzeybatı kesimlerden başlayarak, ülkemizin büyük bir bölümünde hissedilir derecede (4-8 derece) azalacağı tahmin ediliyor.


Hafta boyunca mevsim normalleri altında seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (sağlık sorunları, iç ve yüksek kesimlerde yer yer zirai don olayı, yüksek kesimlerde görülebilecek kar yağışları) dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.


SAĞANAK VE SEL UYARISI


Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Hatay, Rize, Kars, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Batman ve Siirt çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, kar erimeleri, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL HAVA DURUMU – 17 NİSAN


Bulutlu bir güne uyanan İstanbullular, “Bugün yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Yapılan son tahminlere göre parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olması beklenen İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli sağanak yağış geçişlerinin görülmesi bekleniyor. Öte yandan sıcaklıkların ise 14 derece dolaylarında seyretmesi tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS