Hava durumu | Son dakika: Sel yarısı! Meteoroloji hava raporu

Hava durumu | Son dakika: Sel yarısı! Meteoroloji hava raporu

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları birbirini izledi. Özellikle kar erimeleri nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için sel ve heyelan uyarısı yapıldı. Öte yandan yurdun batı kesimlerini etkisi altına alan sağanak yağış etkisini devam ettiriyor. İşte 11 Nisan yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu…

Hava durumu raporu ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları, günün en çok araştırılanları arasında yer alıyor. Yağışlı hava yurdun iç ve batı kesimlerinde etkisini sürdürürken Meteoroloji tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için sel ve heyelan uyarısı yapıldı. İşte 11 Nisan güncel hava durumu raporu ve İstanbul hava durumu tahminleri...


11 NİSAN HAVA DURUMU


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç ve Kuzey Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


SEL VE HEYELAN UYARISI


Öte yandan kar erimeleri nedeniyle Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Hakkâri, Bitlis ve Muş çevreleri ile Van’ın güney ve doğu, Şırnak ve Siirt’in doğu ilçeleri ) devam eden sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının da yüksek seyretmesi nedeniyle özellikle yüksek rakımlı yerlerde meydana gelebilecek kar erimelerinin, dere yatakları ve ovalarda oluşturacağı sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL HAVA DURUMU


İstanbul il genelinde hafta başından beri aralıklarla etkili olan yağışlı havanın 11 Nisan Perşembe günü de etkisini sürdürmesi bekleniyor. Gün boyunca hava sıcaklıklarının 16 derece dolaylarında seyretmesi tahmin edilen İstanbul’da parçalı ve çok bulutlu havanın hafta sonuna kadar devam etmesi ön görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS