Hava durumu son dakika: Toz dumana karışacak! Meteoroloji uyardı

Hava durumu son dakika: Toz dumana karışacak! Meteoroloji uyardı

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika uyarısı geldi. Kuzey Afrika kaynaklı toz aşımı Marmara ve Ege başta olmak üzere yurdun batı kesimlerinde etkili olacak. Bu nedenle görüş mesafesi de düşüşe geçecek. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte 24 Nisan yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu…

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları merakla izleniyor. Yapılan uyarıya göre Kuzey Afrika kaynaklı toz aşımı Marmara ve Ege başta olmak üzere yurdun batı kesimlerinde etkili olacak. Öte yandan sıcaklıkların ise 2 ila 4 derece arasında artması bekleniyor. Peki, 24 Nisan bugün hava durumu nasıl? İşte yurt geneli ve İstanbul hava durumu ile ilgili son tahminler…


HAVA DURUMU  - 24 NİSAN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Marmara ile Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Ankara, Konya, Çankırı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de toz taşınımı bekleniyor.


Bununla birlikte hava sıcaklıklarının ise batı, güney ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


TOZ AŞIMI UYARISI


Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin batı kesimlerinin Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yer yer etkili olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL HAVA DURUMU


Bugün İstanbul il genelinde hafif sağanak yağış geçişlerinin görülmesi ve genel olarak parçalı ve çok bulutlu havanın gün boyunca etkili olması bekleniyor. Öte yandan sıcaklıkların ise İstanbul il genelinde 19 derece dolaylarında seyredeceği ön görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS