Hava durumu son dakika: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı

Hava durumu son dakika: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı
İstanbul'da karabulutlar gökyüzünü kapladı, yağmur başladı

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika yağmur uyarısı geldi. Yurdun birçok bölgesinde etkili olması beklenen sağanak yağışlı havanın İstanbul’da etkili olması bekleniyor. Yayınlanan tahmin raporunda yağmurun etkili olacağı saat dilimi de kamuoyuyla paylaşıldı. Peki, yağmur saat kaçta başlayacak? İşte detaylar…

Hava durumu 12 Haziran raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yayınlanan hava tahmin raporunda “kuvvetli sağanak yağış uyarısı!” dikkat çekti. Yurdun genelinde etkili olması beklenen sağanak yağışın İstanbul’da da etkili olması bekleniyor. Öte yandan yağmurun başlama saati de Meteoroloji tarafından yayınlanan hava tahmin raporunda yer aldı. İşte 12 Haziran Ankara, İzmir, İstanbul hava durumu raporu…


HAVA DURUMU – 12 HAZİRAN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Antalya'nın batı kıyıları, Ardahan ve Kars çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, Yozgat, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI


Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, Yozgat, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden; gök gürültülü sağanak yağış, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


İSTANBUL °C, 28°C


Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı… İstanbul’da yağmurun saat 09.00 – 18.00 arasında etkili olması bekleniyor.


İZMİR °C, 29°C


Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


ANKARA °C, 24°C


Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS