Hava durumu: Yağmur ne zaman duracak? Meteoroloji saat verdi

Hava durumu: Yağmur ne zaman duracak? Meteoroloji saat verdi

Hava durumu 11 Temmuz raporu yayınlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir yapılan sağanak yağış uyarısı sonrası İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin genelinde sağanak yağış etkili olmaya başladı. Öte yandan sıcaklıkların yurdun kuzeybatı kesimlerinde 8 derece birden düşmesi bekleniyor. Peki, yağmur ne zaman duracak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 11 Temmuz hava durumu raporu…

Hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika uyarıları sonrası merakla araştırılıyor. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava etkisini göstermeye başladı. Yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinde sıcaklıların 3 ila 8 derece arasında düşmesi bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Yağmur saat kaçta duracak? İşte merak edilen soruların cevabı…


HAVA DURUMU – 11 TEMMUZ


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi ile Kırşehir, Yozgat, Isparta ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Tekirdağ ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


SICAKLIKLAR 8 DERECE DÜŞECEK!


Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde hissedilir derecede (3 ila 8 derece)azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


Genellikle batı ve güneybatı yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kısa süreli kuvvetli (40-70 km/sa), İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI


Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Tekirdağ ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Rüzgarın Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), İç Ege , Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu Bölgesi'nde önce güney ve batı zamanla kuzey ve batı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde (50-70 yer yer 90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 25°C


Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ilçeleri başta olmak üzere öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların saat 18.00 itibariyle etkisini kaybetmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS