Hava durumu: Yağmur yağacak mı? Meteoroloji’den son dakika uyarısı

Hava durumu: Yağmur yağacak mı? Meteoroloji’den son dakika uyarısı

Hava durumu ile ilgili son dakika gelişmeleri, özellikle çalışanlar ve gün içerisinde dışarıda plan yapacaklar tarafından araştırılıyor. Bulutlu ve serin bir güne uyanan İstanbullular, “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Öte yandan doğu illerimiz için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika kar yağışı uyarısı yapıldı. Peki; yağmur yağacak mı? İşte Meteoroloji 27 Mart hava durumu raporu…

hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yapılan son dakika uyarıları sonrası yakından takip ediliyor. İstanbul il genelinde hakim olan bulutlu ve serin hava nedeniyle bugün işe gidecekler ve plan yapanlar “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Doğu illerinde ise kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Meteoroloji tarafından bugün doğu illerimizle ilgili yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. İşte, 27 Mart hava durumu ve Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarıları…

METEOROLOJİ’DEN KAR UYARISI

Doğu bölgelerimizde yağışlı havanın bugün öğle saatlerinde tekrar başlaması bekleniyor. Perşembe günü yeni gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisiyle yurdun güney ve doğu kesimleri (Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu) ağırlıklı beklenen yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere önümüzdeki bir hafta süresince Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda zaman zaman kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş, Van, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Siirt ve Şırnak illerinin doğu, Tunceli’nin kuzey ilçelerinde her gün aralıklarla karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların meydana getirebileceği buzlanma ve don olayıyla birlikte ulaşımda aksamalar ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın ve yetkililerin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerek görüldükçe hazırlanacak olan anlık meteorolojik uyarıların takibi yapılarak oluşması muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, Perşembe günü kuzeybatı kesimlerden itibaren başlayarak hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, doğuda ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Muş, Erzurum, Kars ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzincan, Erzurum, Kars, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU?

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası İstanbul il genelinde hissedilmeye başlandı. Parçalı ve az bulutlu havanın etkisini sürdürdüğü İstanbul il genelinde vatandaşlar, “Yağmur yağacak mı?” ve “İstanbul hava durumu bugün nasıl?” sorularının cevabını araştırıyor. Hemen belirtelim ki bugün İstanbul il geneli için yağış beklentisi bulunmuyor. Bununla beraber gün içerisinde parçalı ve çok bulutlu havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise il genelinde 16 derece seviyelerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU?

Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olduğu illerimizden biri de Ankara… Başkent’te bulutlu havanın hakim olduğu bir güne uyanan Ankaralılar, “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Ankara il genelinde ise hava sıcaklıklarının 16 derece dolaylarında seyretmesi, bununla beraber parçalı ve çok bulutlu havanın gün içerisinde etkili olması tahmin ediliyor.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS