HDP, Ardahan için komisyon talep etti

HDP, Ardahan için komisyon talep etti

HDP, Ardahan'ın Göle kırsalında Kamber Markoç'un öldüğü, HDP il yöneticisi Sabri Markoç'un yaralandığı olayın araştırılması için TBMM bünyesinde araştırma inceleme komisyonu oluşturulmasını talep etti.

20 milletvekili imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına sunulan yazılı talepte şunlara dikkat çekildi: "Sivil insanların yaralanma ve ölümüne neden olan Ardahan-Göle olayının açıklığa kavuşturulması elzemdir. Bu itibarla, olayın meydana gelişi, neden ve sonuçları ile ilgili derinlikli bir araştırmanın yapılması, sorumluların tespit edilerek bu tür olayların bir daha yaşanmaması adına çözüm yollarının araştırılması amacıyla Meclis araştırması talep etmek gerekmiştir."


HDP MYK'dan Ardahan açıklaması


Markoç, toprağa verildi


Öte yandan minibüse uzun namlulu silah ve roket atarla yapılan saldırıda hayatını kaybeden 70 yaşındaki Kamber Markoç için tören düzenlendi. Trabzon Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından Göle Merkez Camisi önüne getirilen Morkoç'un cenazesi, omuzlara alınarak Nejmi Kadıoğlu Caddesi'ne getirildi. Cenaze, kaymakamlık önünden geçirildiği esnada kalabalık grup slogan attı.


Cenazeye katılan eski hdp Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, "Kamber amcayı kimin katlettiğini biliyoruz. Bunun hesabını soracağız. Onun için sonuna kadar direneceğiz. Örgütlenerek hesap soracağız "dedi. Bir oğlu PKK saflarında olan Morkoç'un cenazesi, daha sonra Koyunlu Köyü'nde toprağa verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS