HDP mitingine bombalı saldırı soruşturmasında gizlilik kararı

HDP mitingine bombalı saldırı soruşturmasında gizlilik kararı

Diyarbakır'da 4 kişinin öldüğü HDP mitingine bombalı saldırı soruşturmasında 1 kişinin tutuklanmasının ardından, gizlilik kararı alındı. Sulh Ceza Hakimliği, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı başvuruyla soruşturma dosyasının tamamı için gizlilik kararı verdi.

HDP'nin Diyarbakır'da 5 Haziran'da yaptığı mitinge yönelik bombalı saldırı düzenlediği iddiasıyla Gaziantep'te yakalanan şüpheli O.G. dün gece çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.


Gözaltı süresinin dolmasının ardından adliyeye sevk edilen O.G.'nin Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgusunda suçunu kabul ettiği öğrenildi.


Demirtaş, Diyarbakır'daki saldırılarla ilgili hükümeti ve Cumhurbaşkanını suçladı


Bombalı saldırı olayını ayrıntılı olarak araştıran Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma hakkında gizlilik kararı verilmesi için başvuru yaptı.


HDP mitingindeki patlamayla ilgili 1 kişi tutuklandı


Başvuruyu değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, soruşturma dosyasının tamamı için gizlilik kararı verdi.


Diyarbakır'da HDP mitinginde patlama


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bombalı saldırı olayı ile ilgili soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi nedeniyle bir muhabir ve bazı kamu görevlileri hakkında da soruşturma açtı.


Diyarbakır'da korkutan gerginlik: 4 ölü


Başsavcı Ramazan Solmaz, soruşturmanın şeffaf olarak sürdürülmesi konusunda irade gösterdiklerini, ancak soruşturmanın selametini etkileyecek bazı bilgilerin basında yer olması üzerine gizlilik kararı almak zorunda kaldıklarını söyledi.


Solmaz, olayın çok yönlü olarak araştırıldığını, şüphelinin bağlantılarının incelendiğini ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, aşamalar hakkında kamuoyuna zaman zaman bilgi verileceğini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS