HDP'li Altan Tan, Erdoğan'ın vatandaşlıktan çıkarma sözlerini yorumladı

HDP'li Altan Tan, Erdoğan'ın vatandaşlıktan çıkarma sözlerini yorumladı

HDP'li Altan Tan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröre destek verenlerin vatandaşlıktan çıkarılması için adım atılması açıklamasını, "Tribünlere söylenmiş laflar" olarak yorumladı. Tan, "Yapılması gereken PKK'nın kayıtsız şartsız silahlı güçlerini Türkiye dışına çıkarmasıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, teröre destek verenlerin vatandaşlıktan çıkarılması için adım atılabileceğini açıklaması siyasetin gündeminde. HDP'den ilk tepki Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan geldi. Tan açıklamayı "Tribünlere söylenmiş laflar" olarak yorumladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Vatandaşlıktan çıkartma dahil tüm önlemlerde kararlıyız'


HDP'li Tan Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuştu. Tan, "Bir insan ne kadar suçlu olursa olsun vatandaşlık başka ceza başka birşey" dedi.


Tan, "Attı vatandaşlıktan, nereye gidecek? Çöpe mi atacak? Tribünlere söylenmiş laflar" diye konuştu.


Yeniden aklı selime dönülmesi gerektiğini belirten Tan, Başbakan'ın "2013 şartlarına dönülmeli" sözlerini önemsediğinin altını çizdi. Tan, "Yapılması gereken PKK'nın kayıtsız şartsız silahlı güçlerini Türkiye dışına çıkarmasıdır, hükümet de atması gereken adımları yeni anayasa içine koyarak sonuçlandırmalıdır" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS