HDP'li kadınlardan 'irademe dokunma' eylemi

HDP'li kadınlardan 'irademe dokunma' eylemi

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti ile HDP Milletvekilleri arasında dün akşam yaşanan tartışma ve kavga, HDP İstanbul Kadın Meclisi üyesi 30 kişilik grup tarafından protesto edildi.

İstiklal Caddesi Mis Sokak'ta saat 18.30 sıralarında toplanan grup, üzerinde Türkçe ve Kürtçe "İrademe dokunma" yazılı pankart açıp slogan attı.


Sloganların ardından grup adına basın açıklaması yapan Muazzez Töre, "Bu yaşananlar, siyaseti devre dışı bırakarak, kuvvetler ayrılığını iyice silikleştirerek, tarafsız olması gereken kurumları da bu planın bir parçası haline getirme ve Meclis'i tasfiye etme çabasıdır. Bu tasfiye politikası, aynı zamanda, uzunca süredir partimiz özelinde gelişen kadının siyasetteki temsil gücünü hedef almaktadır. Partimizin ve özgün kadın yapımızın olmadığı bir siyaset alanı yaratma planı, parlamentodaki tarihi kadın temsiliyetimizin dönüştürücü iradesine de açık bir saldırıdır" diye konuştu.


Basın açıklamasının ardından kadınlar bir süre oturma eylemi yapıp slogan attı. Grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS