Hürriyet gazetesine saldırıya Abdullah Gül'den tepki

Hürriyet gazetesine saldırıya Abdullah Gül'den tepki

Hürriyet gazetesine saldırıya Abdullah Gül'den tepki

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Medyaya yapılan saldırıları çok yanlış buluyorum. Özellikle bu konuya dikkat çekmek isterim. Gazetelere medyaya ne olursa olsun bu tür baskınlar saldırılar Türkiye'nin dışarıdaki imajını sarsar. Doğru bulmuyorum. Kesinlikle buna müsaade edilmemeli" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Abdullah Gül, eski Ak Parti milletvekili Salih Kapusuz'un annesinin cenazesine katılmak için geldiği memleketi Kayseri'de gazetecilere yaptığı açıklamada medyaya yapılan baskı ve saldırıları çok yanlış bulduğunu belirtti.

Abdullah Gül, şunları söyledi: "Medyaya yapılan baskınları çok yanlış bulurum. Özellikle bu konuya da dikkat çekmek isterim. Medyaya ne olursa olsun, şiddet uygulanması, böyle baskınlar falan, herhangi bir şiddet herhangi baskınlar, bunlar Türkiye’ye tahmin edilemeyecek zarar verir. Bunlar Türkiye’nin imajını, Türkiye’nin görüntüsünü, hükümetimizin görüntüsüne, Türk siyasetçilerin görüntülerine çok inanılmaz zarar verir. Onun için bu tip taşkınlıkları yapanlar, aslında çok büyük zarar verdiklerinin farkında olmaları gerekir."

Ahmet Davutoğlu sert çıktı: Burası Suriye değil

Bu tür baskı ve saldırılara izin verilmemesi gerektiğini kaydeden Abdullah Gül, "Tabi ki herkesin farklı farklı düşüncesi olabilir. Herkes fikrini farklı farklı söyleyebilir. Bunu kabul etmek zorunda değilsiniz. Ancak demokratik ülkelerde protestolar, demokratik yollarla olur. O açıdan aşırılıklardan kesinlikle kaçınmak lazım. Bunlar özellikle basına ve medyaya saldırılar, Türkiye’nin dünyadaki imajını sarsar" dedi.