Hüseyin Aygün: Mesut İlkbahar'ı asker vurdu

Hüseyin Aygün: Mesut İlkbahar'ı asker vurdu

Tunceli'nin Hozat ilçesi Dalören Jandarma Karakolu'na dün yapılan saldırı sırasında iki ateş arasında kalarak öldüğü söylenen 27 yaşındaki Mesut İlkbahar'ın, askerin açtığı ateşle öldüğü iddia edildi. Mesut İlkbahar'ın cenaze törenine katılan ailenin avukatı CHP Eski Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Mesut İlkbahar'ın askerin açtığı ateşle öldüğünü iddia etti.

Tunceli'nin Hozat ilçesi Dalören jandarma Karakolu'na dün sabah saat 08.00 sıralarında PKK'lı teröristler ve HBDH tarafından saldırı düzenlendi.


Saldırı sırasında denetimli serbestlik için babası Alişan İlkbahar ile birlikte karakola imza vermeye giden Mesut İlkbahar, kurşunların isabet etmesi sonucu öldü.


İlkbahar'ın, iki ateş arasında kalarak öldüğü öne sürüldü.


Askerin açtığı ateşle öldü iddiası


CHP Tunceli eski milletvekili ve ailenin avukatı Hüseyin Aygün, yaptığı incelemeler sonucu Mesut İlkbahar'ın Dalören Karakolu'nda görevli askerlerin açtığı ateşle öldüğünü iddia etti.


Karakola düzenlenen saldırı ve Mesut İlkbahar'ın ölüm olayını soruşturan Hozat Cumhuriyet Savcısı Aykut Çelik ile görüştüğünü ve Mesut İlkbahar'ın otopsisine de girdiğini belirten Avukat Hüseyin Aygün, Mesut İlkbahar'ın yanında babası Alişan olduğu halde aracıyla karakola gittiği sırada karakola 250 metre kala askerlerin karakolda anons yaparak "karakola bombalı saldırı yapacaklar" dediğini ve bu nedenle de karakoldan araca ateş açıldığını söyledi.


Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Araç ile karakol arasındaki mesafe 250 metre civarında, dolayısıyla o mesafeden aracın vurulması "durdurma" değil, araç içindekilerin hedef alındığını gösteriyor.  250 metre mesafeden bir araç bomba patlatsa bile karakola hiç bir zarar veremez. Savcıya düşen şimdi tüm tanıkları dinlemek ve o karakolda görevli askerlere, özetle ateş açan personele dava açmak." dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS