Son Dakika

Hüsnü Bayramoğlu'nun hayatı merak edildi! Hüsnü Bayramoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

A A

21.04.2021 - 19:17 Son Güncelleme:

Bediüzzaman Saidi Nursi'nin öğrencilerinden olan Hüsnü Bayramoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bayramoğlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından pek çok isim tarafından taziye mesajları yayımladı. Peki, Hüsnü Bayramoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Hüsnü Bayramoğlu'nun hayatı merak edildi! Hüsnü Bayramoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden olan Hüsnü Bayramoğlu hayatını kaybetti. Safranbolu'da doğan Hüsnü Bayramoğlu hakkında detaylar merakla araştırılmaya başladı. Vatandaşlar Hüsnü Bayramoğlu kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü gibi soruları sorgulamaya başladı. İşte Hüsnü Bayramoğlu’nun hayatına dair detaylar..

HÜSNÜ BAYRAMOĞLU KİMDİR?

Bayramoğlu 15 Şubat 1935 tarihinde Karabük'ün Safranbolu ilçesinde dünyaya geldi. Babası Hıfzı Bayramoğlu tarafından 14-15 yaşlarındayken Bediüzzaman Said Nursi'nin hizmetine verilmiş ve Bediüzzaman'ın vefatına kadar bu görevde kalmış. 1942'de yedi yaşında olan Hüsnü Bayramoğlu risaleler yazmaya başlar.

Kendisi 13, kardeşi Yılmaz 11 yaşındayken ilk defa Bediüzzaman'ı ziyarete gider. Bu ziyaretten bir süre sonra 1949-1950'de ortaokulu bitirdikten sonra daimi olarak yanında hizmetinde kalmaya başlar ve Bediüzzaman'ın vefatına kadar Bediüzzaman'ın diğer birkaç talebesiyle birlikte bu vazifeyi görür.

Bayramoğlu kendisini “Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi ve hizmetkarı, Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı” olarak tanıtıyordu. Hüsnü Bayramoğlu 18 Nisan 2021 tarihinde koronavirüsten vefat etti.