''Hüsnü Mahalli'nin felç olma riski var''

''Hüsnü Mahalli'nin felç olma riski var''

Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci- yazar Hüsnü Mahalli'yi ziyaret eden CHP'li Ali Şeker, ''Hüsnü Mahalli'nin felç olma riski var'' dedi.

CHP İstanbul milletvekili Dr. Ali Şeker, "Cumhurbaşkanı'na ve kamu görevlilerine hakaret" suçlamalarıyla tutuklanan gazeteci Hüsnü Mahalli ile görüştü. Şeker, Mahalli'nin bacaklarında felç durumunun olduğunu ve oturup kalkamadığını belirterek "Bu koşullarda tedavi olmaz" dedi.


Cumhuriyet'te yer alan habere göre, CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker de önceki gün Mahalli ile görüştü. Şeker, Mahalli'nin hareketlerinde sıkıntılar olduğunu, çömelip kalkamadığını ve bacaklarında felç durumu olduğunu söyledi. Şeker "Bağışıklık sisteminin omuriliğe saldırısı sonucu otoimmün dediğimiz tipte iltihaplanma nedeniyle omurilik vazifesini göremez ve felç oluşur. Protez desteğine ihtiyaç duyuyor fizik tedavi görmesi gerekiyor, hematoloji takibi gerekiyor. Bağışıklık sistemini baskı altında tutan, kan değerlerinide düşüren bir tedavi görüyor" dedi.


Gazeteci Hüsnü Mahalli'nin sağlık durumu kötüye gidiyor


Hüsnü Mahalli mesaj yolladı: Yeni süreçte rol almak istiyorum


Şeker, 1 aydır immün (bağışıklık) baskılama tedavisi kesildiği halde kan değerlerinin yükselmediğini, son tahlillerde kan hücrelerinin düşük olduğunun görüldüğünü anımsatarak, şu bilgileri verdi: Dışardan yemek yedirilmiyor, parasıyla yemek aldırmıyorlar ve aç kalıyor. Fiziki koşullar kötü, hijyen kötü, gürültüden uyuyamadığını söylüyor. Stresli ortamlar bu hastalığı ilerletir. Bu koşullarda tedavi olmaz. 'Hastalık ilerlesin' diye mi çabalıyorlar diye düşünüyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS