30 Ağustos yani bugün otobüs, metro, metrobüs ücretsiz mi? İBB saat verdi

30 Ağustos yani bugün otobüs, metro, metrobüs ücretsiz mi? İBB saat verdi

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bugün otobüs, metro, metrobüs ve vapur gibi İstanbulkart geçen toplu taşıma araçlarının bugün ücretli mi ücretsiz mi olduğu merak ediliyor. Konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB’den son dakika açıklaması geçtiğimiz gün yapıldı. Peki, bugün toplu taşıma ücretsiz mi? İşte, İBB’den yapılan açıklamadaki saat detayı…

Bugün yani 30 Ağustos Cuma günü İstanbul’da toplu taşıma araçlarını kullanacak olanlar, bugün otobüs, metro ve metrobüslerin ücretsiz olup olmadığını araştırıyor. İBB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada merak edilen sorular cevabını buldu. Yapılan açıklamadaki saat detayı ise ayrıca dikkat çekti. Peki, bugün metro, İETT otobüsleri, metrobüs, ve vapur ücretsiz mi? İşte, cevabı…

İBB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamaya göre, büyük zaferin 97. yılının coşkuyla kutlanması için şehrin birçok noktasında etkinlikler düzenlenecek.

Herkesin davetli olduğu Zafer Bayramı kutlamaları, İstanbullulara unutulmaz anlar yaşatacak. Kutlamalar kapsamında İstanbul'daki toplu ulaşım araçları da ücretsiz hizmet verecek.

İstanbullular, yarın İstanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu taşıma araçlarında kartını okutmak suretiyle ücretsiz yolculuk yapacak. Ücret bedellerinin tamamı İBB'nin bütçesinden karşılanacak. Yarına özel olarak toplu taşımaya ek seferler de konulacak.

<p><iframe src="https://www.cnnturk.com/action/iplayer/5d67e5fb70380e235808ff6a?autoplay=false" width="650" height="366" frameborder="0" scrolling="no" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe><br /><br /></p>

Uygulama, İETT, metrobüs, Otobüs A.Ş. (Havalimanı otobüsleri hariç), özel halk otobüsleri, şehir hatları vapurları, özel deniz yolu toplu ulaşım motorları ile Metro İstanbul'un yönettiği tramvay, metro, füniküler, tünel ve teleferik hatlarında geçerli olacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığında 11 Temmuz'da toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vermesini karara bağlamıştı.

Toplu taşıma araçları saat 30 Ağustos saat 00.00’dan 31 Ağustos saat 00.00’a kadar toplamda 24 saat ücretsiz olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS