İETT'den gece ulaşım seferleri

İETT'den gece ulaşım seferleri

İETT, İstanbul’un merkezi noktalarına koyduğu seferler ile İstanbullulara gece yolculuk yapma imkanı sunuyor. İstanbul’un merkezi noktalarından toplamda 116 araç 358 sefer ile hizmet veriyor.

İETT'den  gece ulaşımı için  düzenlenen hatlar:


Sultanbeyli-Üsküdar (11ÜS),
Beykoz-Kadıköy (15F),
Sarıyer-Hacıosman-Mecidiyeköy-Taksim (25G),
Taksim-Atatürk Havalimanı (TH-1),
Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı (SG-1),
Taksim- Sabiha Gökçen Havalimanı (SG-2),
Tuzla- Kadıköy (130A),
Sabiha Gökçen Havalimanı- Kurtköy-Kadıköy ( E-10),
Sabiha Gökçen Havalimanı 4.Levent Metro (E-3),
Rumeli Feneri/Garipçe-Taksim (40), otobüsleri ve
Beylikdüzü- Söğütlüçeşme metrobüs seferleriyle birlikte toplamda 11 hatta gece seferleri düzenleniyor.


İki otobüsün güzergahına dikkat!
15 F numaralı Beykoz-Kadıköy hattı gece güzergahı gündüzden farklı olarak Üsküdar’a, 11ÜS numaralı otobüs ise Ümraniye'ye uğrayarak yolculara kolay ulaşım imkanı sunuyor. Rumeli Feneri/Garipçe- Taksim(40) ve Sarıyer-Hacıosman- Mecidiyeköy-Taksim(25G) otobüs ise sadece gece çalışıyor.


5 ekspres hattı
Sabiha Gökçen Havalimanı- Kadıköy(E-10) ve Sabiha Gökçen Havalimanı-4. Levent Metro (E-3) Taksim-Atatürk Havalimanı(TH-1- Ekspres hat- DHE), Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı(SG-1-Ekspres hat- DHE) ve Taksim- Sabiha Gökçen Havalimanı (SG-2-Ekspres hat- DHE),seferleri de ekspres olarak hizmet veriyor.


MOBİETT ile ulaşım daha kolay
İETT tarafından geliştirilen Mobiett uygulaması İstanbullu yolculara otobüslerin duraklardan geçiş saatlerini bildiriyor. Mobiett Akıllı Durak uygulamasını akıllı telefonlarına yükleyen kullanıcılar, konum bilgilerini paylaştıklarında harita üzerinde çevrelerinde bulunan durakları ve bu duraklardan geçen tüm otobüs hatlarının tahmini geliş saatlerini, otobüsün harita üzerindeki konumunu gerçek zamanlı olarak görebiliyor.


Arama işlemi sonunda seçilen hatta ait güzergâh harita üzerinde görülürken, hattın uğradığı durak bilgileri, hattın sefer tarifesi, hangi durağa ulaşılacağı gibi toplu ulaşımı kolaylaştıracak bilgilere hızla erişilebiliyor. Ayrıca engelli yolcular 3n.iett.gov.tr adresinden evine en yakın duraktan geçen otobüsün kaç dakika sonra geleceğini sorgulatabiliyor.
13 dilde hizmet veren bu uygulamayla yabancı turistler de faydalanıyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS