hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İmamoğlu İBB adayı olacak mı? "İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. İmamoğlu, "31 Mart seçimleri bu fütursuzluğa dur seçimi olacaktır. İstanbul'u kazanmak Türkiye'yi kazanmaktır. Bizim yönetimimizdeki İstanbul Türkiye geleceğinin teminatı olmuştur. Demem o ki İstanbul ve Türkiye'nin kaderleri mühürlüdür. Kendimi İstanbul'la mühürlü kabul ediyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP’de değişim tartışmaları sürerken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı açıklama merakla bekleniyordu. İmamoğlu, basın toplantısıyla son kararını açıkladı. CHP’de değişim tartışmaları sürerken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada toplumun CHP’de lider değişikliği istediğini ifade ederek değişimin şart olduğunu dile getirmişti. CHP genel başkanlığı adaylığı için birçok partilinin adı geçerken, en merak edilen ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olup olmayacağıydı.

  İşte İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

  İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır. Ben bu sözü çok önemsiyorum. Şüphesiz yerel seçimlerde İstanbul'u kazanmak büyük bir siyasi başarıdır. İstanbul'u kazanan bir belediye başkanı, dünyanın en önemli şehirlerinden birine hizmet etme onuruna ulaşır. Eğer o kişi bu fırsatı iyi değerlendirir, milletin takdirini kazanırsa, bu başarı onu siyasette çok önemli başarılara taşır.

  "İSTANBUL İLE MÜHÜRLÜYÜM"

  İstanbul ve Türkiye'nin kaderleri biliyorum mühürlüdür. Ben de kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum. Hayatımı adadığım bu mukaddes şehre ve 16 milyon hemşerime hizmet etmeyi, Türkiye'ye hizmet etmek ve alternatif bir Türkiye vizyonunu ortaya koymak olarak görüyorum.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hayatım boyunca bir koltuğa değil misyona aday oldum. Siyaset sadece siyasi partilerden ibaret değil. Partiler ötesi İstanbul İttifakı'nı kurmak için elimden geleni yapacağım.

  Cumhuriyet Halk Partililere sesleniyorum. Değerli yol arkadaşlarım, Mayıs 2023 seçimlerinde yaşadığımız hayal kırıklığı beni çok derinden üzmüştür. Şunu ifade etmeliyim ki, bu uğurda partimin değişimi-dönüşümü siyaset hayatımın çok önemli bir misyonudur.

  Yürüdüğüm ve ulaşmak istediğim menzil de bu değişim ve dönüşümdür.

  "ARTIK CHP SEÇİM KAYBEDEMEZ"

  Sevgili CHP'li yol arkadaşlarım, buradan ifade ediyorum . Artık CHP Seçim kaybedemez, kaybetmemeli. CHP ikinci parti olmakla övünemez, övünmemeli. Asla durumu idare edemez, etmemeli. CHP önderliğindeki toplumsal ve siyasal muhalefetin aynı zamanda yerel seçimleri kazanması da bir zorunluluktur. Önümüzdeki seçimlerde sadece belediye başkanlıklarını değil, belediye meclislerini de hep birlikte kazanmalıyız.

  Bunun için bütün örgütümüz, belediye başkanlarıyla, başkan adayları birlikte bu değişim-dönüşüm sürecini en güçlü şekilde tamamlayıp uyum içinde çalışmak, çalışmak, çalışmak zorundadır. Yenilenme, değişim dönüşüm tabi ki kolay değildir. Buradan sesleniyorum. Bu dönüşüme en etkili şekilde katkı sunmaya var gücümle devam edeceğim.

  "İSTANBUL'U SAVUNMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUM"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul dünyanın en önemli merkezlerinden bir tanesidir. Ecdadımız bize büyük bir kültürel ve doğal miras bırakmıştır. İstanbul'a ihanet edilemez. Bu sadece Türkiye'ye değil insanlığa ihanet olur. Şehrimizin yağmalanmasına, adaletsizlik ve çevre katliamına karşı İstanbul'u savunmak için yola çıkıyorum. Dört sene olduğu gibi 16 milyona eşit hizmet götürmek için yola çıkıyorum. 2019'da olduğu gibi İstanbul İttifakı'nın en güçlü şekilde kurmak için geliyorum. İstanbulluları ve kıymetli yurttaşlarımı bu yürüyüşe davet ediyorum. CHP'liler, İstanbullular inanan ki her şey çok güzel olacak."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow