IŞİD'den Gaziantep, Nizip, Karkamış, Kilis hutbesi

IŞİD'den Gaziantep, Nizip, Karkamış, Kilis hutbesi

IŞİD'den Gaziantep, Nizip, Karkamış, Kilis hutbesi

Gaziantep'te hafta sonu Emniyet Müdürlüğü binasına bombalı araçla intihar saldırısı düzenleyen IŞİD'in yeni bir dizi eylem hazırlığı başlattığı belirtildi. IŞİD'in kontrol ettiği camilerde “Gaziantep, Nizip, Karkamış ve Kilis en büyük hedeflerimiz” diye hutbe verdiği ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yenişafak'ın haberine göre, Kilis'e yönelik roket saldırılarını yoğunlaştıran IŞİD yeni bir dizi eylem hazırlığı başlattı. Roketlerle halkta korku ve panik oluşturmaya çalışan IŞİD geçtiğimiz Cuma günü okuttuğu hutbelerde Türkiye'yi açıkça hedef aldı.

Gaziantep bombacısı istihbaratın takibindeymiş

"Talimat bekliyorlar"

Suriye'deki savaşı Türkiye'ye doğru genişletmek için hamleler başlatan IŞİD'in canlı bomba saldırılarıyla birlikte adam kaçırma, sabotaj, dernek ve kültür merkezlerine saldırılar gibi eylemler de planladıkları rapor ediliyor.

Gaziantep'te Cumhurbaşkanı'na hakarete 3 gözaltı

Güvenlik birimlerine göre, Türkiye'den “hicret” adı altında Suriye'nin IŞİD kontrolü altındaki bölgelerine giden çok sayıda Türk vatandaşı bulunuyor. Bu kişilere, tıpkı PKK'nın Suriye'deki Türkiye vatandaşı militanlarına yönelik kurduğu askeri eğitim kamplarına benzer kamplarda askeri eğitim verildi.

Bomba uzmanı, sabotajcı ve suikastçı olarak yetiştirilen bazı isimlerin ise terör örgütü yönetimi tarafından Türkiye'ye gönderildiği ve eylem talimatı bekledikleri düşünülüyor. Alınan çok sayıda istihbarat ise operasyona dönüştürüldü ve birçok eylem amacına ulaşmadan bertaraf edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gaziantep patlamasının görüntülerini paylaşan polis açığa alındı

Her türlü cebir ve şiddet yöntemi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün IŞİD raporuna göre, terör örgütü kendilerinden olmayan Müslüman grupları dahi kolaylıkla Tekfir (Kafir) ilan edebiliyor, Türkiye gibi özellikle demokratik yönetim tarzına sahip devletlerin Dar-ül Harp (Küfür Devleti) olduğunu bu nedenle oy kullanılamayacağı ve resmi görevlilere tabii olunamayacağını, imamların arkasında namaz kılınamayacağını, kendi yapılarının ve üyelerinin mutlak ve doğru yolda hareket ettiklerini, diğer Müslümanların ise yanlış yolda olduklarını iddia ediyor. Örgüt amaçlarına ulaşmak için ciddi bir örgütlenme içerisinde her türlü cebir şiddet yöntemlerine başvuruyor ve kamuoyuna “Halifeliğin ilanıyla tüm Müslümanların üzerine Halifeye biat etmek ve kendisini desteklemek vacip olmuştur" propagandası yapıyor.

Fransız gazeteci 6 ay Paris'teki IŞİD hücrelerine sızdı

Örgüt imamları: "Hedefimiz Antep"

Geçen haftaki Cuma namazında IŞİD imamlarının Suriye'nin IŞİD kontrolündeki bölgeleri olan Bab, Mumbuç, Cerablus bölgelerinde okudukları hutbelerde, Gaziantep, Nizip, Karkamış ve Kilis'in bundan sonra IŞİD'in en büyük hedefleri arasında olduğu duyuruldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

IŞİD imamları hutbede bu merkezlerde halkın çok yakında mülteci konumuna düşeceğini, bu durumun IŞİD ile Türkiye savaşının yeni bir boyutu olduğunu da öne sürdü. Kilis'e yönelik roket saldırısının artması ve Gaziantep'teki bombalı araçla yapılan intihar saldırısı IŞİD'in harekete geçirildiğinin işareti olarak kabul ediliyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber