IŞİD'in karar çıkması beklenen Niğde saldırısı davası 17 Mart'a ertelendi

IŞİD'in karar çıkması beklenen Niğde saldırısı davası 17 Mart'a ertelendi

Niğde'de bir polis ve bir astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyonun şoförünü öldüren IŞİD'li 3 teröristin yargılandığı davanın bugün karar çıkması beklenen duruşması 17 Mart'a ertelendi. Mahkeme, saldırıda yaralananların duyu kaybı olup olmadığına ilişkin raporu bekleyecek.

Niğde'de IŞİD'in 20 Mart 2014'de Türkiye'de düzenlediği ilk kanlı eylem olarak kayıtlara geçen ve 1 polis ile 1 astsubayın şehit edilip, 1 vatandaşın da öldürülmesinin ardından açılan dava, olay sırasında yaralananların duyu kaybı olup olmadığının tespit edilmesi için gereken süre nedeniyle 17 Mart tarihine ertelendi.


Niğde'deki IŞİD saldırısı davasında karar duruşması başlıyor


Niğde'deki IŞİD davası karar için ertelendi


Dava sürecinde güvenlik gerekçesiyle tutuklu bulundukları Ankara F Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu'ndan tele konferans sistemiyle duruşmalara katılan sanıkların yüzlerinin tam görülememesi mağdur ailelerinin tepkilerine sebep olmuştu.


Niğde'yi kana bulamadan önce eroin kullanmış


4 hakimin değiştiği davanın duruşmasına Ankara F Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan IŞİD militanları Çendrim Ramadani, Benyamin XU, Muhammed Zakiri'nin getirilip getirilmeyeceği merakla bekleniyordu.


Niğde Ulukışla davasında 3 IŞİD'çinin avukatı davadan çekildi


Saldırıda şehit olan Astsubay Adil Kozanoğlu'nun ailesinin avukatı sanıkların duruşmaya getirilmelerini ve sorularına yanıt vermelerini talep etmişti.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS