Işık Koşaner'den Necdet Özel'e yanıt

Işık Koşaner'den Necdet Özel'e yanıt

Işık Koşaner'den Necdet Özel'e yanıt

"Kaçsaydım 2011'de kaçardım" diyen Necdet Özel'e yanıt veren Işık Koşaner, "Suçlayıcı ifadelerini yakışıksız buldum" dedi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun davetine karşılık bilgilendirmeyi yazılı olarak yapmak istediği yanıtını veren eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in ifadelerine selefi Işık Koşaner'den yanıt geldi.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Fikret Bila'ya konuşan Özel, hakkındaki eleştirilere yanıt verirken "Ben kaçmadım, buradayım. Komisyonun sorularını bekliyorum. Kaçsaydım 2011'de kaçardım" dedi.

Özel'in bu ifadelerine yanıt veren Koşaner, "Suçlayıcı ifadeleri yakışıksız buldum" dedi.

Özel Bila'ya şunları söylemişti: "“Benim alnım ak. Kaçmak ne demek? Niye kaçayım? Kaçacak olsam 2011’de kaçardım. Ben elini taşın altına koymuş biriyim. O dönem gidenler gibi yapmadım, görevi üstlendim ve elimi taşın altına koydum. Ben yasaya, usule uygun bir dilekçe verdim, konuyu nerelere getirdiler. Ben üzüm yemek istiyorum. Komisyona katkıda bulunmak istiyorum. Eğer komisyonun da niyeti üzüm yemekse sorularını göndersinler cevaplarını en detaylı şekilde vereyim. Orada spontane biçimde cevap vermekten çok daha yararlı olacağına inandığım için bu yazıyı gönderdim.”